Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Wydarzenia / 2019/2020

2019/2020

Artykuły

Przyjęliśmy wyzwanie

2020-07-09

Zakończenie roku szkolnego

2020-06-26

W tym roku wszystko jest inaczej ...

kliknij w kamerkę, by obejrzeć film

Czytaj więcej o: Zakończenie roku szkolnego

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

2020-06-02

Dziękujemy klasom: 5b, 5f, 6d, 6b, 8c i 8f za udział w konkursie „Wszyscy kiedyś byliśmy dziećmi”. Nie było to proste zadanie. Okazało się jednak, że dostarczył on wielu radości nie tylko uczniom, ale również Waszym rodzicom i nauczycielom.

Czytaj więcej o: ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

Jedynkowy Dzień Dziecka - zdalnie

2020-06-01

Matematyczny Dzień Dziecka na Skype i discordzie z escape room

Czytaj więcej o: Jedynkowy Dzień Dziecka - zdalnie

Dzień Dziecka

2020-06-01

Poniżej niespodzianka Uśmiech

Czytaj więcej o: Dzień Dziecka

UWAGA KONKURS!

2020-05-31

Drodzy Uczniowie!

Z okazji Dnia Dziecka ogłaszamy konkurs klasowy pt. „Wszyscy kiedyś byliśmy dziećmi". Poniżej umieszczamy zdjęcia z dzieciństwa nauczycieli.

Wasze zadanie - rozpoznać, kto jest na zdjęciach.

Konkurs ma charakter klasowy, więc możecie się ze sobą kontaktować, a nawet włączyć do zabawy swoich rodziców. Przewodniczący klasy lub inna wybrana przez Was osoba odsyła dzisiaj rozwiązania na adres: aneta.sz.31@gmail.com do godz. 20.00. Zdjęcia są ponumerowane, więc musicie przyporządkować do każdego z nich imię i nazwisko nauczyciela.

Klasa, która poda jako pierwsza najwięcej poprawnych odpowiedzi otrzyma nagrodę. Będzie ona do odebrania u wychowawcy.

Życzymy udanej zabawy! Mamy nadzieję, że okażecie się wybitnymi detektywami. 

 

Organizatorki:

Aneta Szewczyk

Jolanta Myśliwiec

Iwona Niemas

Czytaj więcej o: UWAGA KONKURS!

Sędzia Anna Maria Wesołowska

2020-03-02

Gość to szczególny...

27 lutego 2020 r. odwiedziła nas pani Anna Maria Wesołowska, która jest prawniczką, sędzią w stanie spoczynku, osobowością telewizyjną, niezawodową aktorką filmową i telewizyjną. Z takim doświadczeniem wystąpiła w roli edukatora. Uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście z wielkim zainteresowaniem gościa. To były bardzo ciekawe lekcje wiedzy prawnej dla dzieci i młodzieży, a także dorosłych. 

Czytaj więcej o: Sędzia Anna Maria Wesołowska

Dla Babci i Dziadka

2020-02-06

Ale to był dzień! Przyszli! Nasze kochane Babcie i kochani Dziadkowie! A my zrobiliśmy wszystko, żeby pokazać się z jak najlepszej strony. Nasza gra aktorska, gesty i mimika połączone z serdecznością jaką darzymy Dziadków wywołały zamierzony skutek. Były łzy wzruszenia, radość i podziękowania wyrażone brawami i gorącymi całusami. Babcie i Dziadkowie, pamiętajcie kochamy Was nie tylko od święta.

Czytaj więcej o: Dla Babci i Dziadka

konkurs logopedyczny

2020-01-27

Konkurs logopedyczny Paronimy słowa dziwne, podobne, lecz całkiem inne.

W grudniu odbył się konkurs logopedyczny dla klas 1-3 Paronimy słowa dziwne, podobne, lecz całkiem inne. Zwycięzcą konkursu został Kacper Chęć z klasy 2a, drugie miejsce zajęła Maja Steczko (klasa 3 a), natomiast trzecią nagrodę otrzymała Lenka Klimek (klasa 2 b). Serdecznie gratulujemy.

Czytaj więcej o: konkurs logopedyczny

Historia inaczej

2020-01-16

7 stycznia 2020r. w szkole odbył się pokaz historyczny „Wrzesień 39”

Aktorzy omówili sytuację międzynarodową II Rzeczypospolitej a także zaprezentowali bezpieczne repliki broni, rekonstrukcję z udziałem publiczności, technikę wojskową oraz musztrę i sprzęt bojowy.

Czytaj więcej o: Historia inaczej

Byliśmy w Bautzen

2020-01-10

6 grudnia uczniowie z klas 5e i 7c wybrali się na coroczny jarmark bożonarodzeniowy do Niemiec do miejscowości Bautzen.

Czytaj więcej o: Byliśmy w Bautzen

Magia Świąt

2020-01-07

W piątek, 13 grudnia 2019 roku, uczniowie klas: 7a, 7b, 7c i 6b poczuli prawdziwie świąteczną i magiczną atmosferę, oglądając na scenie Teatru im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze spektakl pt. „Scrooge. Opowieść wigilijna”.

Czytaj więcej o: Magia Świąt

Wolność została Ci dana w darze.

2020-01-07

11 grudnia 2019 roku - miesiąc po Święcie Niepodległości- klasa 8a postanowiła zaprosić swoich kolegów na lekcję na temat Wolności. W krótkim programie artystycznym ósmoklasiści opowiedzieli młodszym kolegom, jak wielką cenę zapłacili Polacy za swoją niepodległość.

Zaapelowali, aby młodzi ludzie zachowywali pamięć o tych, którzy tak wiele poświęcili, by Polska cieszyła się wolnością. Zachęcali do czytania książek o bohaterach z czasów wojny.

Na koniec w nagrodę dla najbardziej uważnych uczestników tej lekcji rozdali okolicznościowe zakładki.

Czytaj więcej o: Wolność została Ci dana w darze.

czytam SOBIE

2020-01-07

Uczniowie klasy 5a wpadli na pomysł, by ostatnia w miesiącu lekcja języka polskiego była poświęcona wyłącznie na czytanie SOBIE. Każdy uczeń przynosi na tę wyjątkową godzinę wybraną przez siebie książkę i- siedząc wygodnie- zatapia się w lekturze. Każdy czyta, co chce i jest bardzo miło. Wiadomo- przecież „czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Czytaj więcej o: czytam SOBIE

Dear Santa Claus...

2019-12-20

Okres przed Bożym Narodzeniem to czas pisania listów do Mikołaja. Uczniowie SP1 napisali w tym roku swoje listy w języku angielskim!!! Pieknie je przy tym przyozdobili. Miejmy nadzieję, że ich marzenia się spełnią.

Konkurs na najlepszy list wygrała Julia Wojtaszek z klasy 8C. 2 miejsce zajęła Ewa Tadeusz z klasy 8f oraz Marta Sobaś z klasy 8e. 3 miejsce zajęła Kornelia Ptak z klasy 6b.

Organizatorem konkursu była p. Paulina Urban. Sponsorem nagród była p. Anna Kosturek.

Czytaj więcej o: Dear Santa Claus...