Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / KOMPASIK / Sezon 2018/2019

Sezon 2018/2019

Artykuły

Podsumowanie sezonu

2019-12-18

Wiosenny spacer

Uczestnicy szkolnego koła turystycznego „Kompasik” ponownie aktywnie spędzali czas na świeżym powietrzu. W sobotni ranek pociągiem wyruszyli do Lubawki skąd powędrowali przez Leszczynowy Wąwóz na przełęcz Lipowe Siodło, a stamtąd przez Betlejem, Długosz do Kamiennej Góry.

Czytaj więcej o: Wiosenny spacer

Spacerkiem przez Góry Lisie

2018-11-26

W dniu 17 listopada 2018 roku członkowie Szkolnego Koła Turystycznego „Kompasik” wybrali się na wycieczkę wiodącą przez Góry Lisie.

Czytaj więcej o: Spacerkiem przez Góry Lisie

Kompasik znów na szlaku

2018-10-01

W sobotę, 29 września członkowie szkolnego koła turystycznego „Kompasik” wyruszyli, na pierwszą w tym roku szkolnym, sobotnią wyprawę na Skalnik.

Po przyjeździe do Leszczyńca zobaczyli Kościół św. Bartłomieja, a na pobliskim cmentarzu pomnik przyrody - cis pospolity, następnie powędrowali w kierunku starego wapiennika. Kolejnym celem wyprawy były skałki granitowe – Konie Apokalipsy, żeby niebawem znaleźć się na najwyższym szczycie Rudaw Janowickich – Skalniku (945 m.n.p.m). Ze Skalnika młodzi turyści powędrowali przez Czarnów do Pisarzowic, a następnie pełni optymizmu wrócili do Kamiennej Góry.

Czytaj więcej o: Kompasik znów na szlaku