Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Archiwum 2018/2019

Artykuły

Kreatywni na 101

2019-04-10

Nasza świetlica wzięła udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej i konkursie „Kreatywni na 101”.
W dniach 25 – 29 marca dzieci z klas 1 – 3, w ramach zajęć świetlicowych realizowały zadanie kreatywne, polegające na wykonaniu makiety domu przy ulicy Dalmatyńczyków 101 oraz figurek dalmatyńczyków z plasteliny.

Czytaj więcej o: Kreatywni na 101

Świetlicowe wyroby

Mieliśmy okazję zaprezentować nasze rękodzieła prz okazji odbywającego się kiermaszu świątecznego. Zobaczcie sami.

Czytaj więcej o: Świetlicowe wyroby

Logopedyczne zabawy

2019-04-08

Logopedyczne zabawy i zajęcia grupowe? Tak!!! 

Czytaj więcej o: Logopedyczne zabawy

Warsztaty zimowe za nami

2019-02-26

W dniach 4 do 8 lutego 2019r. odbyły się Zimowe warsztaty w świetlicy szkolnej dla uczniów szkół podstawowych powiatu Kamiennogórskiego. 

Czytaj więcej o: Warsztaty zimowe za nami

Było zimowisko

2019-02-26

Wspomnień czar. Choć za oknami już czuć pierwsze symptomy wiosny z uśmiechem wspominamy tegoroczne zimowisko. W tym roku bawiliśmy się w detektywów!

Czytaj więcej o: Było zimowisko

Kiermasz bożonarodzeniowy

2018-12-21

W ten przedświąteczny czas tradycyjnie w szkole i świetlicy odbywają się ŚWIĄTECZNE KIERMASZE!!!  Cudeńka zrobione własnoręcznie są przepiękne. Pan Miro ochroniarz nad wszystkim czuwa

Czytaj więcej o: Kiermasz bożonarodzeniowy

Szlachetna Paczka

2018-12-13

Za nami już kolejny finał SZLACHETNEJ PACZKI! Nasza szkoła piąty raz włączyła się w tę akcję. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!

Czytaj więcej o: Szlachetna Paczka

Razem o świętach

2018-12-11

5 grudnia odbyło się kolejne już spotkanie z SP nr 3 w ramach programu RAZEM ŁATWIEJ, LEPIEJ I WESELEJ. Temat spotkania: „Magia świąt-- polskie zwyczaje świąteczne”. Biliśmy również rekord w długości łańcucha choinkowego! Zawsze bawimy się super!


Czytaj więcej o: Razem o świętach

razem o historii

2018-12-11

27 listopada odbyły się zajęcia integracyjne z uczniami SP nr 3 w ramach realizacji programu „Razem łatwiej, lepiej i weselej". Temat spotkania „Historia powstania państwa polskiego”.

Czytaj więcej o: razem o historii

Andrzejki w świetlicy

2018-12-11

W ostatnim tygodniu listopada, w świetlicy szkolnej odbył się „Wieczór wróżb i magii”. Dzieci pod opieką wychowawców i wróżek miały okazję poznać tradycje andrzejkowe i powróżyć sobie. Nie zabrakło tańców i pląsów.


Czytaj więcej o: Andrzejki w świetlicy

Świetlicowe Mikołaje

2018-12-10

W piątek, 7.12.18 w świetlicy szkolnej, obchodzono dzień Św. Mikołaja. Dzieci ozdabiały choinkę, uczestniczyły w zabawach, kwizach. Przypomniano dzieciom historię św. Mikołaja. Każdy uczestnik zabaw mógł wykonać z papieru postać biskupa. Dużo uśmiechu przysparzały słodkie przekąski. Zabawy przygotowała dla wychowanków pani Monika Tatarata z pomocą śnieżynek świetlicowych: Kasi, Magdy i Agnieszki.

Czytaj więcej o: Świetlicowe Mikołaje

Urodziny Kubusia Puchatka

2018-11-26

W środę, 21 listopada 2018 r., w świetlicy szkolnej odbyły się 92 urodziny Kubusia Puchatka. Uroczystość przygotowala pani Monika Tatarata wraz z pomocą wychowawców świetlicy.  Dzieci brały udział w zabawach, grach, pląsach i łamigłówkach. Wykonywały  znaczki tematyczne oraz zdobywały słodkie ,,co nieco". Na uroczystości nie zabrakło, jak to na urodzinach bywa, smacznego torta.

Czytaj więcej o: Urodziny Kubusia Puchatka

Warsztaty w bibliotece

2018-11-14

W ramach współpracy Świetlicy Szkolnej z Biblioteką Miejską w Kamiennej Górze rozpoczęto cykl spotkań promujących czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Pierwsze zajęcia odbyły się w 8 października, a myślą przewodnią było hasło ,,Tolerancja- co to takiego?" w oparciu o tytułowego bohatera opowiadania Davida McKee ,,Elmar". Wychowankowie podczas warsztatów plastycznych zapoznali się ze znaczeniem słowa tolerancja i poznali metody stosowania owego pojęcia w życiu codziennym.

Czytaj więcej o: Warsztaty w bibliotece

Świetlica w Afrykarium

2018-10-02

Podopieczni świetlicy popołudniowej wspólnie ze swoimi wychowawcami uczestniczyli w wycieczce integracyjnej do Wrocławia. Dzieci z wielkim zainteresowaniem podglądały życie afrykańskich zwierząt. Słoneczna pogoda umożliwiła również spacer po ogrodzie zoologicznym. W radosnych nastrojach już planujemy kolejne wyprawy!

Czytaj więcej o: Świetlica w Afrykarium