Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

archiwum 2018/2019

Artykuły

Wolontariusze w Domu Dziecka

2019-06-03

Nasi wolontariusze po raz ostatni jako ósmoklasiści w Domu Dziecka w Wałbrzychu. 

W sobotni poranek wolontariusze ponownie odwiedzili znajome maluchy z domu dziecka. Korzystając ze słonecznej pogody spędzili ten czas na zabawach na świeżym powietrzu. Jak zwykle był to czas pełen wzruszeń, wrażliwości i empatii.  Wolontariusze ponownie stanęli na wysokości zadania.

Czytaj więcej o: Wolontariusze w Domu Dziecka

Wolontariusze w Hospicjum

2019-06-03

Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w akcje zbiórki słodyczy i środków higienicznych dla Hospicjum dla Dzieci z Dolnego Śląska. W imieniu podopiecznych hospicjum i ich rodzin dziękujemy bardzo wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę.

Czytaj więcej o: Wolontariusze w Hospicjum

Wolontariusze z SP 1 znowu w akcji!

2019-06-03

Pierwszego czerwca 2019 r. grupa wolontariuszy z naszej szkoły wraz z opiekunami zameldowała się u pracowników wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska. Zgłosiliśmy się do pomocy przy festynie z okazji Dnia Dziecka. 

Czytaj więcej o: Wolontariusze z SP 1 znowu w akcji!

WIELKANOC NA RYNKU

2019-04-02

W sobotę, 30 marca podczas „Wiosny na rynku” na kamiennogórskim rynku nie mogło zabraknąć reprezentacji z naszej szkoły. Inscenizację z życia wolontariusza przedstawiła grupa wolontariuszy, którą godnie wspierała nowo powstała grupa tancerzy pod opieką Pani Ani. Dodatkowo na straganie można było zakupić ozdoby wielkanocne wykonane przez dzieci i nauczyciel ze świetlicy szkolnej.

Czytaj więcej o: WIELKANOC NA RYNKU

Zaserwuj dla Ani - cz. II

2019-02-27

Co się działo w tej szkole? Pachniało popcornem. Tłum żądał tostów i tylko nieliczni stoli grzecznie w kolejce po ciasto. 

 

Czytaj więcej o: Zaserwuj dla Ani - cz. II

Zaserwuj życzliwość dla Ani

2019-02-27

Pod takim hasłem odbyło się nasze spotkanie z naszą absolwentką - Anią. Zobaczcie sami ....

 

Czytaj więcej o: Zaserwuj życzliwość dla Ani

Ferie z dobrą energią

2019-02-27

Tegoroczne ferie rozpoczęliśmy z dobrą energią! Wolontariusze w Domu Małego Dziecka w Wałbrzychu.

Czytaj więcej o: Ferie z dobrą energią

Wolontariusze na WOŚP-ie

2019-01-15

Maja, Ewelina, Nikola, Karolina, Wiktoria i Zuzanna z puszkami w ręku od rana przemierzają nasze miasto zbierając pieniądze na WOŚP.

Nasi wolontariusze wraz z dziewczynami z 7a zatańczyli podczas finału WOŚP-u oraz wylicytowali dwie zakupione przez siebie maskotki.

Czytaj więcej o: Wolontariusze na WOŚP-ie

Dłuuugi łańcuch ...

2019-01-09

Od listopada w naszej szkole trwa akcja tworzenia łańcucha choinkowego z papieru. Inicjatywa organizowana jest przez Stowarzyszenie Pro Salute, które wraz z całą Polską stara się pobić zeszłoroczny rekord, wszystko po to aby pomóc podopiecznym Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej UMB - dzieciom z dystrofią mięśniową.

Czytaj więcej o: Dłuuugi łańcuch ...

Wolontariusze na jarmarku bożonarodzeniowym

2019-01-07

W przedświąteczną sobotę 22. grudnia, podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbywał się na kamiennogórskim rynku, nasi wolontariusze przy współpracy z fundacją „Z SERCA DLA SERCA” zbierali fundusze na budowę Domu Hospicyjnego na granicy województw podkarpackiego, lubelskiego i świętokrzyskiego. 

Czytaj więcej o: Wolontariusze na jarmarku bożonarodzeniowym

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

2018-12-17

5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, dlatego też wolontariusze z naszej szkoły mieli okazje do wspólnego spotkania się i powspominania trzech lat wspólnej pracy na rzecz potrzebujących.

Czytaj więcej o: Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Bal Wszystkich Świętych

2018-11-02

W niedzielne przedpołudnie 28 października, po mszy świętej o godzinie 11.00 pochód świętych zawitał w progi SP 1, a aula naszej szkoły zamieniła się w salę balową, na której bawili się wszyscy święci. Można było spotkać m.in. św. Michalinę, Kingę, Marię, Annę, Marię Magdalenę, Józefa i wiele aniołów.

 

Czytaj więcej o: Bal Wszystkich Świętych

Pamiętamy o tych, którzy odeszli

2018-11-02

„Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą …”

Wielkimi krokami zbliża się pierwszy listopada, dzień, w którym każdy z nas spieszy odwiedzić groby swoich najbliższych. Dlatego też wolontariusze po raz kolejny postanowili pomóc w uporządkowaniu grobów na jednym z kamiennogórskich cmentarzy. Młodzież z naszej szkoły, wraz z opiekunkami w sobotę rano (27 listopada), wyposażona w znicze, rękawice i worki na śmieci wyruszyła na sprzątanie nieodwiedzanych dawno grobów. Tym razem uczniowie skupili się głównie na uporządkowaniu zapomnianych, dziecięcych grobów.

Niestety, nie udało się uporządkować wszystkich nagrobków, jest ich zbyt dużo, a rąk do pracy zbyt mało. Wolontariusze postanowili, że za rok rozpoczną pracę nieco wcześniej, liczą też na więcej chętnych do pomocy.

 

Czytaj więcej o: Pamiętamy o tych, którzy odeszli

Wolontariusze dziękują za pomoc

2018-09-12

 Dzięki hojności, rodziców, uczniów oraz pracowników szkoły podczas zbiórki, która odbyła się 3 września, udało się zebrać kwotę 711,86 zł.
Kwota w całości została przekazana potrzebującym rodzinom z Pisarzowic.            

W imieniu rodzin DZIĘKUJEMY Uśmiech

Czytaj więcej o: Wolontariusze dziękują za pomoc

Dobre anioły znów pomagają

2018-09-27

Po sobotnim spotkaniu z muzyką klasyczną, w niedzielę 23.09.18 od godzin porannych wolontariusze ponownie pokazywali, że pomaganie jest ich codziennością. Uczniowie  naszej szkoły sprzedawali ciasta, podczas parafialnego festynu w Kościele MBR w Kamiennej Górze oraz służyli pomocą innym organizatorom festynu.

Czytaj więcej o: Dobre anioły znów pomagają