Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

czerwiec

Artykuły

POWIATOWE PODSUMOWANIE SPORTU SZKOLNEGO 2018/2019

2019-06-17

CHŁOPCY Z 8F PIĄTĄ DRUŻYNĄ DOLNEGO ŚLĄSKA W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ

2019-06-10

     Dziś 10 czerwca 2019 r. w Strzelinie odbył sie finał wojewódzki w siatkówce plażowej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W turnieju udział wzięło 8 najlepszych drużyn Dolnego Śląska wyłonionych po rozgrywkach strefowych. Chłopcy w składzie: Damian Pietrzykowski, Jakub Tobiasz i Bartosz Prusaczyk prowadzeni przez Andrzeja Cukiera w niesamowitym upale walczyli o jak najlepsze miejsce w zawodach. Ostatecznie nasi Jedynkowicze uplasowali się na 5 miejscu. Mistrzami województwa zostali obrońcy tytułu sprzed roku, reprezentanci Gimnazjum nr 11 z Wałbrzycha. Wicemistrzami zostali zawodnicy z SP-7 Lubin, a trzecie chłopcy z SP-97 Wrocław. Ogromne gratulacje za cały ciężki, ale owocny sezon dla naszych już niemal absolwentów. Życzymy im wielu sportowych przygód oraz sukcesów już jako uczniom szkół średnich.

Czytaj więcej o: CHŁOPCY Z 8F PIĄTĄ DRUŻYNĄ DOLNEGO ŚLĄSKA W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ

MISTRZOWIE STREFY JELENIOGÓRSKIEJ - SIATKÓWKA PLAŻOWA CHŁOPCÓW

2019-06-07

     Dziś 07.06.2019 r. w Bolesławcu odbył sie fianał strefy jeleniogórskiej w siatkówce plażowej chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach udział wzięło 7 drużyn: 6 reprezentacji szkół podstawowych (Kamienna Góra, Bolesławiec, Jelenia Góra, Smolnik, Giebułtów i Jerzmanki) oraz 1 reprezentacja wygasających gimnazjów (Gimnazjum nr 2 Kamienna Góra). Turniej został rozegrany na 2 boiskach systemem brazylijskim w setach do 15 punktów. Nasza Jedynkowa reprezentacja w składzie: Damian Pietrzykowski, Jakub Tobiasz i Bartosz Prusaczyk najpierw 2:0 w setach pokonała SP Giebułtów, by potem po raz trzeci w tym sezonie 2:0 ograć starszych kolegów z Kamiennej Góry. Bardzo trudny półfinał nasi siatkarze stoczyli z gospodarzami pokonując ich po zaciętej walce 2:0. Pierwszego i jedynego dziś seta nasi dzielni plażówkowicze stracili dopiero w wielkim finale, w którym zmierzyli się z faworyzowaną reprezentacją z Jerzmanek k. Zgorzelca. Po pierwszym przegranym secie do 10, w drugim nasi chłopcy pokazali charakter i wolę walki o każdy punkt, by ostatecznie set rozstrzygnąć na swoją korzyść, oddając rywalom tylko 8 punktów. O mistrzostwie decydował więc tie-break rozgrywany tylko do 11 punktów. Tą boiskową wojnę nerwów w najważniejszym dziś secie turnieju wygrali JEDYNKOWICZE 11:9. Jesteśmy po raz pierwszy w historii szkoły Mistrzami Strefy Jeleniogórskiej w siatkówce plażowej! Opiekunem zwycięskiej drużyny był Andrzej Cukier. A już w poniedziałek 10 czerwca walczymy o najwyższe cele w finale wojewódzkim Strzelinie.

Czytaj więcej o: MISTRZOWIE STREFY JELENIOGÓRSKIEJ - SIATKÓWKA PLAŻOWA CHŁOPCÓW

ZŁOTA MAJA - FINAŁ WOJEWÓDZKI - INDYWIDUALNA LEKKOATLETYKA

2019-06-04

     Dziś 04.06.2019 r. na stadionie olimpijskim we Wrocławiu odbył się finał wojewódzki w indywidualnej lekkoatletyce w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W ogromnym upale rywalizowali dziś uczniowie 7 i 8 klas szkół podstawowych oraz ostatni rocznik wygasających gimnazjów. Naszą szkołę reprezentowali dzis najlepsi lekkoatleci szkoły: Maja Olszak, Natalia Nowakowska, Damian Pitrzykowski, Bartosz Prusaczyk i Piotr Czubaj. Wszyscy zaprezentowali dziś bardzo dobry poziom. W swoich startach bili rekordy szkoły, a Maja Olszak była bezkonkurencyjna w biegu na 80 m przez płotki i została mistrzynią województwa dolnośląskiego. Opekunami młodzieży byli Zbigniew Lema i Andrzej Cukier. Ogromne gratulacje dla naszych lekkoatletów.

Czytaj więcej o: ZŁOTA MAJA - FINAŁ WOJEWÓDZKI - INDYWIDUALNA LEKKOATLETYKA