Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / SPORT / ROK SZKOLNY 2018 / 2019 / maj

maj

Artykuły

SIATKÓWKA PLAŻOWA DZIEWCZĄT - FINAŁ STREFY JELENIOGÓRSKIEJ

2019-06-05
     Skromna ekipa siatkarek: Oliwia Karska i Dominika Druciaka reprezentowała naszą szkołę na zawodach strefowych w siatkówce plażowej. Finałowe zawody odbyły się 31 maja w Bolesławcu. Dziewczęta zagrały cztery wyczerpujące i wyrównane mecze z rywalkami z Bolesławca, Smolnika, Lubania i Gryfowa Śląskiego. W tym dniu zdołały wygrać jeden mecz - z zespołem z Lubania. W pozostałych meczach, mimo ambitnej postawy, uległy rywalkom. Ostatecznie zajęły czwarte miejsce. Zawody wygrały siatkarki z Bolesławca. 
Tym słonecznym ekcentem zakończył się bardzo udany sezon siatkarski dla zawodniczek z klasy sportowej 8 F. Dziewczętom życzymy wspaniałych, słonecznych i sportowych wakacji.
Czytaj więcej o: SIATKÓWKA PLAŻOWA DZIEWCZĄT - FINAŁ STREFY JELENIOGÓRSKIEJ

MISTRZOSTWA POLSKI SIATKARSKICH CZWÓREK

2019-05-28

     W dniach 23-26 maja w Głuchołazach odbywał się Ogólnopolski Finał Igrzysk Dzieci w mini piłce siatkowej w kategorii czwórek dziewcząt i chłopców. 

Wśród najlepszych szkół z całego kraju, wystąpiła reprezentacja naszej szkoły. Siatkarze z klasy 6 F reprezentowali województwo dolnośląskie. Młodzi zawodnicy, po trzydniowych zmaganiach sportowych, uplasowali się na 15 miejscu (wśród chłopców wystąpiło 17 zespołów). Mistrzostwo zdobyła SP 56 z Łodzi przed SP 4 z Warszawy i SP 29 z Poznania.

Zawodnicy z "Jedynki" rywalizowali z najlepszymi. Zdobywając bezcenne doświadczenie i przeżywając siatkarskie emocje, przeżyli również wspaniałą sportową przygodę.

Przypomnijmy naszych mistrzów: Oliwier Zych, Marcel Antoszczak, Tymoteusz Grzyb, Bartosz Smyda, Szymon Schabiński, Fabian Lewicki, Korneliusz Olszewski, Adrian Białas, Jakub Olczak, Kacper Biroś, Jakub Pełka, Miłosz Regewicz

Czytaj więcej o: MISTRZOSTWA POLSKI SIATKARSKICH CZWÓREK

SIATKÓWKA PLAŻOWA - ZAWODY POWIATOWE

2019-05-27

     27 maja 2019 r. odbył się finał powiatowy w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W turnieju dziewcząt udział wzięły tylko 2 drużyny. Kamiennogórska Jedynka pokonała 2:0 rówieśniczki z Ptaszkowa i została Mistrzem Powiatu z awansem do finału strefy jeleniogórskiej, który już 31 maja odbędzie się w Bolesławcu. Skład dziewcząt: Oliwia Karska, Maja Olszak i Maja Idek. Opiekunem drużyny był Zbigniew Lema. Do turnieju chłopców przystąpiły 3 drużyny: Kamiennogórska Jedynka, Ptaszków i gimnazjaliści z Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Wszystkie mecze rozstrzygnęły się w dwóch setach. Najpierw Gimnazjum nr 2 w Kamiennej Górze 2:0 wygrało ze Szkołą Podstawową w Ptaszkowie, później nasi siatkarze odprawili z kwitkiem zarówno kamiennogórskich gimnazjalistów, jak i rówieśników z Ptaszkowa. Chłopcy w składzie: Damian Pietrzykowski, Jakub Tobiasz i Bartosz Prusaczyk zostali Mistrzami Powiatu i 6. czerwca będą walczyć w Bolesławcu w finale strefy jeleniogórskiej. Opiekunem drużyny był Andrzej Cukier. Ogromne brawa dla obu naszych ekip!

Czytaj więcej o: SIATKÓWKA PLAŻOWA - ZAWODY POWIATOWE

STREETBALL

2019-05-26

     Dnia 25 maja 2019 roku na Polach Marsowych Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu odbył się Festyn Sportowo - Rekreacyjny pod hasłem: "Przewietrz sie na Olimpijskim". Podczas imprezy rozegrany został m.in. Finał Wojewódzki w Streetball'u chłopców. Naszą "Jedyneczkę" reprezentowała drużyna w składzie: Grzegorz Pawłowski, Marcin Błoński, Michał Błoński, Piotr Czubaj. Po zaciętej walce nie tylko z przeciwnikiem, ale również z warunkami pogodowymi - mocne słońce i wysoka temperatura, nasi chłopcy uplasowali się na siódmym  miejscu. Jest to Historyczne Osiągnięcie, ponieważ nasza szkoła wystąpiła po raz pierwszy w takiej konkurencji międzyszkolnej. Wielkie GRATULACJE!!!! Opiekunami naszych chłopców byli: Krzysztof Pawłowski oraz Łukasz Przysło.

Czytaj więcej o: STREETBALL

IGRZYSKA L.A. - ZAWODY POWIATOWE

2019-05-21

     Chłopcy z klasy sportowej 6 F, dzień po zdobyciu mistrzostwa województwa w czwórkach siatkarskich, wystartowali w indywidualnych mistrzostwach LA.
Zawody rangi powiatowej odbyły się 21 maja w Kamiennej Górze. Nasi reprezentanci uzyskali następujące miejsca:
Rzut piłeczką palantową – I m. – Marcel Antoszczak
Pchnięcie kulą – I m. – Jakub Pełka
60 m – I m. – Adrian Białas, III m. – Jakub Pełka
300 m. – I m. – Tymoteusz Grzyb
1000 m. – I m. – Szymon Schabiński
Skok w dal – II m. – Oliwier Zych
Sztafeta 4 x 100 m. – I m. (J. Pełka, A. Białas, S. Schabiński, T. Grzyb)
Gratulujemy udanego startu.

Czytaj więcej o: IGRZYSKA L.A. - ZAWODY POWIATOWE

POWIATOWE ZAWODY LEKKOATLETYCZNE DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW KLAS 7 - 8

2019-05-24

     24 maja 2019 r. na stadionie l.a. w Kamiennej Górze odbyły się lekkoatletyczne zawody powiatowe dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Naszą szkołę reprezentowało dziś 10 dziewcząt i 24 chłopców klas 7 - 8. W pełnym słońcu były dziś biegi, skoki, rzuty...

Czytaj więcej o: POWIATOWE ZAWODY LEKKOATLETYCZNE DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW KLAS 7 - 8

JEDYNKA MISTRZEM WOJEWÓDZTWA

2019-05-21
     20 maja w Świdnicy odbyły się finały Igrzysk Młodzieży Szkolnej w czwórkach siatkarskich chłopców. Siatkarze z "Jedynki" wystąpili wśród czterech najlepszych zespołów na Dolnym Śląsku. Mistrzostwo zdobyli po wygraniu 2 : 0 w setach z SP 26 z Wałbrzycha i SP 3 z Wrocławia. Porażka 1 : 2 z SP 9 z Legnicy (w tie-breaku 15 : 17) nie przeszkodziła siatkarzom z naszej szkoły cieszyć się z mistrzostwa. Marcel Antoszczak został wybrany do grona czterech najlepszych zawodników turnieju. Zespół z "Jedynki", który tworzą chłopcy klasy sportowej 6 F, awansował do Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 23-26 maja w Głuchołazach. 
Gratulujemy ogromnego sukcesu.
Czytaj więcej o: JEDYNKA MISTRZEM WOJEWÓDZTWA

SIATKÓWKA PLAŻOWA - ZAWODY MIEJSKIE

2019-05-17

     17.05.2019 r. na "ORLIKU" przy Zespole Szkół na Lubawskiej odbyły się zawody miejskie w siatkówce plażowej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W turnieju dziewcząt udział wzięły 3 drużyny, natomiast w turnieju chłopców - 4 drużyny. Oba turnieje rozgrywane były systemem "każdy z każdym" do dwóch wygranych setów do 11 punktów.

Wyniki dziewcząt:
SP2 - SGEE 2:1
SP1 - SP2 2:0
SGEE - SP1 1:2
Mistrzyniami zostały dziewczęta z naszej szkoły w składzie: Maja Olszak, Oliwia Karska i rez. Maja Idek. Opiekunem drużyny był Łukasz Przysło.

Wyniki chłopców:
SP1 - SP2 2:0
GIM2 - SGEE 2:0
SP1 - SGEE 2:0
GIM2 - SP2 2:0
SGEE - SP2 2:0
SP1 - GIM2 2:0
Mistrzami zostali chłopcy z naszej szkoły w składzie: Damian Pietrzykowski, Jakub Tobiasz i rez. Bartosz Prusaczyk. Opiekunem drużyny był Andrzej Cukier.
     Ogromne brawa za mistrzostwo i awans do zawodów powiatowych dla obu naszych drużyn!

Czytaj więcej o: SIATKÓWKA PLAŻOWA - ZAWODY MIEJSKIE

SIATKARZE W KARPACZU

2019-05-14

     Karkonoska Akademia Siatkówki zaprosiła siatkarzy z naszej szkoły do Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Karpacza. Zawody odbyły się w niedzielę12 maja. W turnieju wystąpiło 40 zespołów: z Karpacza, Szklarskiej Poręby, Jeleniej Góry, Janowic Wielkich i liczna (10 drużyn) reprezentacja "Jedynki". Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach: siatkarskie "2" - rocznik 2008 i młodsi, dziewczynki i chłopcy, siatkarskie "3" - rocznik 2006 - 2007, dziewczynki i chłopcy. Młodzi siatkarze z klas sportowych zdobyli 6 medali.

Czytaj więcej o: SIATKARZE W KARPACZU