Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

czerwiec

Artykuły

GALA MISTRZÓW SPORTU SZKOLNEGO

2018-06-18

    Dziś, 18 czerwca 2018 r. w hali sportowej ZSZiO w Kamienna j Górze odbyła się uroczysta Gala Mistrzów Sportu Szkolnego. Głównymi aktorami tego wydarzenia byli uczniowie szkół powiatu kamiennogórskiego, którzy w obecnym roku szkolnym osiągali medalowe miejsca zarówno w zawodach strefowych jak i wojewódzkich. Wśród bardzo wielu nagrodzonych dziś uczniów, nie zabrakło naszych Jedynkowiczów. W podsumowaniu współzawodnictwa sportowego w kategorii szkół podstawowych zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców zwyciężyła nasz szkoła. Natomiast w kategorii szkół gimnazjalnych oraz oddziałów 7 klas szkół podstawowych nasza Jedynka zajęła 2 miejsce wśród dziewcząt oraz 4 miejsce wśród chłopców. Ogromne gratulacje dla wszystkich naszych sportowców oraz ich nauczycieli wychowania fizycznego. Natomiast najmłodszymi dziś nagrodzonymi sportowcami byli nasi lekkoatleci z klas pierwszych i to oni właśnie prezentują poniżej nasze najważniejsze trofea. Brawo WY, brawo MY, brawo JEDYNKA!

Czytaj więcej o: GALA MISTRZÓW SPORTU SZKOLNEGO

SIATKÓWKA PLAŻOWA DZIEWCZĄT - FINAŁ STREFY JELENIOGÓRSKIEJ

2018-06-12

     To już ostatni siatkarski występ w tym roku szkolnym. Reprezentantki w siatkówce plażowej zagrały w finale strefy jeleniogórskiej. Zawody odbyły się 5 czerwca w Bolesławcu. Na piaszczystych boiskach zagrały dwa mecze grupowe, z Bolesławcem i Lubaniem. Niestety obydwa przegrały odpowiednio: 1 – 2 i 0 – 2. Ostatecznie nasze zawodniczki zostały sklasyfikowane na miejscach V – VI. Jedynkę reprezentowały: Maja Olszak, Oliwia Karska, Maja Idek oraz rezerwowe: Hanna Murawska i Dominika Lema. Dla naszych siatkarek to był pierwszy sezon gry na piasku. Zdobyte w tym roku doświadczenie, na pewno zaowocuje w przyszłości. Wszystkim siatkarkom życzymy powodzenia i samych radosnych, sportowych emocji w czasie wakacyjnego odpoczynku.

Czytaj więcej o: SIATKÓWKA PLAŻOWA DZIEWCZĄT - FINAŁ STREFY JELENIOGÓRSKIEJ

ZŁOTA MAJA

2018-06-06
     6 czerwca 2018 Stadion Olimpijski we Wrocławiu był areną zmagań najlepszych lekkoatletów w województwie. Wspaniały sukces osiągnęła Maja Olszak - uczennica klasy sportowej 7 F naszej szkoły. Maja zdobyła złoty medal w biegu na 80 m przez płotki. Zwycięstwo Mai było podwójnym sukcesem, ponieważ osiągnięty wynik – 12,34 s jest jej nowym rekordem życiowym. Wszystkich medalistów Igrzysk Młodzieży Szkolnej dekorował Piotr Rysiukiewicz – reprezentant Polski, trzykrotny olimpijczyk, medalista Mistrzostw Świata i Europy w biegu 4 x 400 m. Bieg przez płotki jest bardzo trudną technicznie konkurencją. Mimo to, Maja doskonale sobie radzi. We wcześniejszych zawodach, 24 maja w Zgorzelcu, została mistrzynią strefy jeleniogórskie w tej konkurencji. Specjalistyczne umiejętności biegowe i ruchowe doskonali w klubie LKS Górnik Wałbrzych. Jako wieloboistka uczestniczy w wielu zawodach i odnosi sukcesy.
Maju, gratulujemy Tobie bardzo i życzymy kolejnych biegów, skoków i rzutów po złoto.
Czytaj więcej o: ZŁOTA MAJA

SIATKÓWKA PLAŻOWA CHŁOPCÓW - FINAŁ STREFY JELENIOGÓRSKIEJ

2018-06-04

     Dziś 3. czerwca b.r. w Bolesławcu przy ogromnym upale odbył się finał strefowy w siatkówce plażowej chłopców szkół gimnazjalnych i siódmych klas szkół podstawowych. Nasz zespół w składzie: D. Pietrzykowski, J. Tobiasz i K. Cygal był dziś najmłodszym i jedynym przedstawicielem szkół podstawowych. W turnieju, który był rozgrywany tzw. systemem brazylijskim udział wzięło 7 drużyn. Nasi chłopcy walczyli z każdym z przeciwników jak równy z równym. Ostatecznie po wygranej 2:0 z gimnazjum w Janowicach Wielkich, porażce 0:2 w półfinale z gospodarzami i minimalnej przegranej o 3 miejsce 1:2 z gimnazjalistami z Jerzmanki nasi JEDYNKOWICZE wracają z tak bardzo nielubianym 4 miejscem. Jednak zdobyte w tym roku szkolnym boiskowe doświadczenia w tak trudnej technicznie grze na piasku na pewno zaprocentują w przyszłym roku. Opiekunem naszej drużyny jest Andrzej Cukier.

Czytaj więcej o: SIATKÓWKA PLAŻOWA CHŁOPCÓW - FINAŁ STREFY JELENIOGÓRSKIEJ