Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / SPORT / ROK SZKOLNY 2017 / 2018 / maj

maj

Artykuły

INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA LA DZIEWCZĄT

2018-05-30

     Indywidualne Mistrzostwa LA to kolejna dyscyplina, w której sportowe dziewczęta z 7 F rywalizują ze starszymi przeciwniczkami z gimnazjum. Mimo tego, w niektórych konkurencjach odnoszą sukcesy. Na zawodach powiatowych, które odbyły się 21 maja w Kamiennej Górze, Maja Olszak zdobyła złoty medal w biegu na 100 m. Również złota okazała się sztafeta 4 x 100 m  biegnąca w składzie: Dominika Lema, Aleksandra Burska, Hanna Murawska i Maja Olszak. Niespodzianką było zwycięstwo Mai  Idek, debiutującej w trudnej konkurencji jaką jest rzut dyskiem. Maja rzuciła dyskiem na odległość 19,31 m. Mistrzynie w swoich konkurencjach wystartowały w mistrzostwach strefy jeleniogórskiej. Zawody odbyły się 24 maja w Zgorzelcu. Największy sukces odniosła Maja Olszak zwyciężając w bardzo trudnej technicznie konkurencji – biegu na 80 m. przez płotki. Maja będzie reprezentowała naszą szkołę na zawodach wojewódzkich we Wrocławiu. Wielkie gratulacje dla naszych lekkoatletek. Maju, trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

Czytaj więcej o: INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA LA DZIEWCZĄT

PLAŻÓWKA DZIEWCZĄT

2018-05-29

     Dziewczęta z 7 F nadal cieszą się grą w siatkówkę. Po sezonie halowym, z sukcesami uprawiają siatkówkę plażową. Maja Olszak, Oliwia Karska, Maja Idek i Hanna Murawska, debiutując w tej odmianie siatkówki, na zawodach miejskich zajęły II miejsce. Z meczu na mecz poprawiały swoje siatkarskie umiejętności i zdobywały cenne doświadczenie. Na zawodach powiatowych pokonały wszystkie przeciwniczki. W meczu o pierwsze miejsce, zrewanżowały się za przegraną w pierwszych zawodach, siatkarkom z Gimnazjum nr 2 w Kamiennej Górze. Nasze zawodniczki jako mistrzynie powiatu kamiennogórskiego wystąpią w finale strefy jeleniogórskiej w Bolesławcu. Gratulujemy i życzymy sukcesów w tej słonecznej siatkówce.

Czytaj więcej o: PLAŻÓWKA DZIEWCZĄT

MAJOWE MISTRZOSTWA W BADMINTONIE

2018-05-28
     To już XVIII szkolne mistrzostwa w badmintonie. Tegoroczne zawody zostały zdominowane przez uczniów z klasy 5 F. To oni systematycznie, przez cały rok, uczestniczyli w treningach i wytrwali do końca zajęć. Zawodnicy rywalizowali w kategorii dziewcząt i chłopców. O medale i słodkie upominki grali systemem każdy z każdym. Klasyfikacja końcowa mistrzostw:
Dziewczęta: I miejsce – Dominika Walczuk
                    II miejsce – Katarzyna Pawłowska
                    II miejsce – Marcelina Majerska
                    IV miejsce – Aleksandra Dzimidowicz
Chłopcy: I miejsce – Fabian Lewicki
               II miejsce – Korneliusz Olszewski
               III miejsce – Marcel Antoszczak
               IV miejsce – Jakub Olczak
Gratulacje dla wszystkich uczestników. Życzymy powodzenia w zawodach międzyszkolnych
Czytaj więcej o: MAJOWE MISTRZOSTWA W BADMINTONIE

IGRZYSKA LEKKOATLETYCZNE W ZGORZELCU

2018-05-25

     Dziś, 25 maja b.r. w Zgorzelcu odbyły się finały strefy jeleniogórskiej w lekkiej atletyce. Nasza reprezentacja walczyła dziś o medale w wielu konkurencjach. Najszczęśliwszą z naszych była dziś Natalia Nowakowska, która zdobyła srebrny medal w biegu na 600m. Pozostali dzielnie walczyli , ale konkurencja była bardzo wysoka.
Cenne, tak bardzo nielubiane 4 miejsce zajęli:
Dominik Komorowski w biegu na 60m, Seweryn Urbanek w rzucie palantówką, Oktawian Pakiet w biegu na 1000m oraz nasza męska sztafeta 4 x 100m w składzie: Olszak, Pakiet, Olczak i Komorowski.
Świetne wyniki, które pozwoliły jedynie na 6 miejsce uzyskali:
Patryk Olczak w biegu na 1000m oraz Krzysztof Olszak w skoku w dal. Mimo że przywozimy tylko 1 medal, to możemy być naprawdę zadowoleni ze wszystkich występów naszych młodych lekkoatletów, którzy ustanowili dziś wiele swoich życiówek.
Najbliżej pobicia rekordu szkoły był dziś Pakiet, któremu zabrakło tylko i aż 1 sekundy w biegu na 1000m. Opiekunami naszych uczniów byli: Kornel Łukasik i Andrzej Cukier

Czytaj więcej o: IGRZYSKA LEKKOATLETYCZNE W ZGORZELCU

SIATKÓWKA PLAŻOWA CHŁOPCÓW - ZAWODY POWIATOWE

2018-05-23

     Dziś, 23 maja 2018 r. na boiskach nad kamiennogórskim zalewem rozegrane zostały finały powiatowe w siatkówce plażowej. W zawodach chłopców wzięły udział tylko 3 drużyny: Gimnazjum nr 2 i SP-1 z Kamiennej Góry oraz Gimnazjum z Pisarzowic. Wszystkie mecze zakończyły się zwycięstwami faworytów 2:0. Najpierw reprezentacja Gimnazjum nr 2 wysoko pokonała rówieśników z Pisarzowic, później ponownie ograła naszych młodych zawodników, a na koniec nasi chłopcy w składzie Pietrzykowski, Tobiasz i rez. Cygal ograli gimnazjalistów z Pisarzowic. Zdobywając dziś wicemistrzostwo powiatu, chłopcy powtórzyli sukces z siatkówki halowej z tego roku i tym samym awansowali do finału strefy jeleniogórskiej, które już na początku czerwca odbęda się w Bolesławcu. Opiekunem drużyny jest Andrzej Cukier. Gratulując, czekamy na dobre wieści już niebawem.

Czytaj więcej o: SIATKÓWKA PLAŻOWA CHŁOPCÓW - ZAWODY POWIATOWE

SIATKÓWKA PLAŻOWA CHŁOPCÓW - ZAWODY MIEJSKIE

2018-05-22

     Dziś, 22 maja 2018 r. w Kamiennej Górze odbyły się zawody miejskie w siatkówce plażowej dla chłopców szkół gimnazjalnych i 7 klas szkół podstawowych. W turnieju, który rozegrano systemem każdy z każdym udział wzięły 4 reprezentacje szkół miejskich. Mecze przy cudownej, słonecznej pogodzie rozgrywano dziś do 2 wygranych setów do 15 punktów. Reprezentacja naszej szkoły była dziś najmłodszą, najmniej doświadczoną i jedyną szkołą podstawową w turnieju. Mimo to nasi chłopcy w składzie Damian Pietrzykowski, Jakub Tobiasz i rez. Kacper Cygal pod kierunkiem Andrzeja Cukiera rozegrali bardzo dobre zawody. Wygrali 2 spotkania po 2:0 w setach z Gimnazjum nr 1 oraz z SGEE. Ulegli tylko dzisiejszym mistrzom z Gimnazjum nr 2 (cały skład to absolwenci sprzed 3 lat naszej, jedynkowej klasy sportowej: Prokopowicz, Mordarski, Wolak). Zdobywając dziś wicemistrzostwo miasta, jutro gramy w finale powiatowym. Gratulując sukcesu, trzymajmy kciuki za dalsze starty naszych dzielnych wojowników.

Czytaj więcej o: SIATKÓWKA PLAŻOWA CHŁOPCÓW - ZAWODY MIEJSKIE

INDYWIDUALNE IGRZYSKA L.A. CHŁOPCÓW - ZAWODY POWIATOWE

2018-05-10

     Dziś, 10 maja b.r. 18 wyróżniających się motoryką uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli wf: Andrzeja Cukiera i Kornela Łukasika wystartowało w powiatowych, indywidualnych igrzyskach lekkoatletycznych. Konkurencje, w których wystartowali nasi kandydaci do medali to: 60 m, 300 m, 1000 m, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową, pchnięcie kulą oraz 2 sztafety: 4 x 100 m i sztafeta szwedzka 100, 200, 300 i 400 m.
     Niemal w każdej konkurencji nasi zawodnicy dominowali zajmując najwyższe miejsca. Z zawodów wracamy z dwiema złotymi sztafetami: 4 x 100m (Polewski, Obidowski, Wudniak i Czubaj) oraz szwedzką (Olszak, Pakiet, Olczak i Komorowski).
     Złote madale zawisły także na szyjach: Komorowski (60 m), Murawski (skok wzwyż), Olszak (skok w dal) oraz Urbanek (rzut p. palantową). Srebrny medal zdobył Wudniak (300 m), a brązowe medale wywalczyli: Pakiet (1000 m) i Wiącek (rzut p. palantową). Reszta naszych zawodników również bardzo dobrze się zaprezentowała i dzielnie walcząc z rywalami uzyskała wyniki tuż za podium.
     W rywalizacji drużynowej nasza szkoła zajęła 1 miejsce. Wszyscy dzisiejsi medaliści wywalczyli sobie awans do zawodów strefowych, które już niebawem odbędą się w Zgorzelcu. Wszystkim zawodnikom i ich opiekunom ogromnie gratulujemy.

Czytaj więcej o: INDYWIDUALNE IGRZYSKA L.A. CHŁOPCÓW - ZAWODY POWIATOWE

4-BÓJ L.A. CHŁOPCÓW - ZAWODY POWIATOWE

2018-05-07

     W poniedziałek 7 maja b.r. na stadionie miejskim w Kamiennej Górze odbyły się zawody powiatowe w 4-boju lekkoatletycznym. Nasza drużyna 4-boistów w składzie: Pakiet, Urbanek, Komorowski, Obidowski, Olczak i Prokopowicz wywalczyła 2 miejsce wśród 7 drużyn. Każdy z naszych reprezentantów pobiegł dziś na 60 i 1000 metrów, skoczył w dal oraz rzucił piłeczką palantową. Najwięcej punktów w drużynie zdobył Oktawian Pakiet. Opiekunem drużyny był Andrzej Cukier.

Czytaj więcej o: 4-BÓJ L.A. CHŁOPCÓW - ZAWODY POWIATOWE

ZAGRAJĄ W OGÓLNOPOLSKIM FINALE O PUCHAR KINDER+SPORT 2018

2018-05-17

Szczęśliwa “13”. 13 maja w Miliczu odbył się finał wojewódzki największych rozgrywek siatkarskich dla najmłodszy - Kinder + Sport w “3” siatkarskich chłopców. W turnieju wystartowało 8 najlepszych zespołów wyłonionych w dwóch turniejach eliminacyjnych. Wśród nich były 3 zespoły z kamiennogórskiej “Jedynki”. Wielki finał, to prawdziwy siatkarski maraton. Każdy zespół rozegrał siedem spotkań. W meczu do dwóch wygranych setów do 15 punktów. Wiele spotkań kończyło się w tie-breaku do 11 punktów.

Czytaj więcej o: ZAGRAJĄ W OGÓLNOPOLSKIM FINALE O PUCHAR KINDER+SPORT 2018

SPOTKANIE Z MISTRZEM

2018-05-09

     8 maja 2018 roku z inicjatywy nauczyciela wychowania fizycznego Andrzeja Cukiera w naszej szkole odbyło się SPOTKANIE Z MISTRZEM. Niesamowitym gościem w progach naszej szkoły był 97-krotny reprezentant Polski w piłce siatkowej, Mistrz Polski, Mistrz Europy, Mistrz Świata, a także najlepszy siatkarz na świecie (MVP Mistrzostw Świata Juniorów w Bahrajnie w 1997r.) MARCIN PRUS.
     Spotkanie to uświetniła także nasza perełka - absolwentka szkoły - reprezentantka Polski w piłce siatkowej Aleksandra Wójcik. 2-godzinne spotkanie wywarło na uczestnikach ogromne wrażenie. Były wspomnienia, anegdoty z życia sportowego i prywatnego Mistrza, a także fotki i oczywiście autografy. Wybrańcy mogli także, choć na chwilę, poczuć się w roli Mistrza zakładając koszulki reprezentacyjne oraz medale. Bardzo trafny, rzetelny i ciekawy sposób interakcji z młodzieżą Marcina Prusa pozwolił na niesamowitą atmosferę i odczucia wszystkich uczestników, nawet dyrekcji i nauczycieli. A już petardą ze strony Mistrza była popisowa recytacja fragmentów Mickiewiczowskiego Pana Tadeusza. Na koniec Marcin Prus znalazł nawet chwilę na zabawę z piłkami z uczniami klas sportowych. To spotkanie na pewno na długo zostanie w pamięci naszych uczniów, wśród których, kto wie, może jest przyszły MISTRZ?

Czytaj więcej o: SPOTKANIE Z MISTRZEM