Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

kwiecień

Artykuły

POWOŁANIE DO KADRY WOJEWÓDZKIEJ

2018-04-25

     Dziś 25 kwietnia 2018 r. uczeń klasy sportowej 6f otrzymał powołanie na konsultacje do kadry wojewódzkiej siatkarzy. Oto treść e-maila otrzymanego od koordynatora kadry wojewódzkiej Krzysztofa Janczaka:
"Witam Panie Andrzeju. Przesyłam w załączniku powołanie na Konsultację Wojewódzką w Twardogórze 09.05.2018 r. dla Marcela Murawskiego z gratulacjami dla trenera Andrzeja Cukiera. Pozdrawiam, Koordynator Wojewódzki S.O.S. - Krzysztof Janczak".
    Warto przypomnieć, że Krzysztof Janczak to polski siatkarz, grający na pozycji atakującego, następnie trener. Były reprezentant Polski, uczestnik igrzysk olimpijskich.
W latach 1993–2001 wystąpił 46 razy w reprezentacji Polski, a w 1996 reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie.
    Ogromne gratulacje dla Marcela - życzymy sukcesów.

Czytaj więcej o: POWOŁANIE DO KADRY WOJEWÓDZKIEJ

NAJLEPSI W STREFIE - SIATKARSKIE DWÓJKI CHŁOPCÓW

2018-04-19

     W środę 18 kwietnia nasza szkoła była gospodarzem turnieju finałowego strefy jeleniogórskiej w siatkarskich dwójkach chłopców. W zawodach wzięło udział 7 drużyn. Reprezentacja naszej szkoły - uczniowie klasy sportowej 4f - pod wodzą Andrzeja Cukiera rozegrała bardzo dobry turniej. Chłopcy w składzie: Borkowski, Adamczyk, Czepielewicz, Kowalski, Urbański i Drzewiecki zdominowali cały turniej w każdym elemencie gry i pokonując wszystkich swoich rywali 2:0 zdobyli tutuł Mistrzów Strefy Jeleniogórskiej. Nasi roprezentanci najpierw w grupie zajęli pierwsze miejsce, pokonując rówieśników z Lubania, Pieńska i Mirska wysoko po 2:0 w setach, by w półfinale jeszcze łatwiej ograć drużynę z Kraśnika Dolnego i wreszcie po raz trzeci w tym sezonie w finale nie dać szans zaprzyjaźnionym rywalom z SP-2 Kamienna Góra. Świetnie z roli pomocniczek organizatora oraz kibicek wywiązały się dziewczynki z klasy sportowej 4f. Ogromne gratulacje dla wszystkich uczniów - sportowców za trud wkładany na zajęciach sportowych w osiągnięcie tak bardzo upragnionego celu. Aż szkoda, że te rozgrywki kończą się na etapie strefy, bo kto wie, na co jeszcze gotowi są nasi najmłodsi siatkarze?

Czytaj więcej o: NAJLEPSI W STREFIE - SIATKARSKIE DWÓJKI CHŁOPCÓW

BRĄZ SIATKARSKICH CZWÓREK W FINALE WOJEWÓDZKIM

2018-04-19

     13 kwietnia w piątek w Świdnicy odbyły się finały wojewódzkie w siatkarskich czwórkach dziewcząt i chłopców. Turniej dziewcząt wygrały gospodynie ze Świdnicy przed rówieśniczkami z Wrocławia, Janowic Wielkich i Jawora. W turnieju chłopców zagrała nasza drużyna składająca się z uczniów klasy sportowej 6f. Chłopcy mimo złych doświadczeń z poprzedniego roku, tym razem zagrali dobry turniej. W pierwszym meczu nieznacznie ulegli faworyzowanym mistrzom strefy wrocławskiej 1:2, drugi mecz to pewna wygrana 2:0 z reprezentantami strefy wałbrzyskiej, a w ostatnim meczu dzielnie walcząc z mistrzami strefy legnickiej, przegrali 0:2.
Kolejność końcowa turnieju: 1 miejsce - Lubin, 2 miejsce - Jelcz-Laskowice, 3 miejsce - Kamienna Góra, 4 miejsce - Czarny Bór. Wracamy więc z brązowymi medalami.
Jesteśmy trzecią drużyną na Dolnym Śląsku!
Skład naszej reprezentacji: Prokopowicz, Pakiet, Obidowski, Marciniak, Gądek, Polewski, Murawski, Koralewski, Urbanek, Dyba i Olczak. Opiekunem zespołu jest Andrzej Cukier.

Czytaj więcej o: BRĄZ SIATKARSKICH CZWÓREK W FINALE WOJEWÓDZKIM

ZAWODY SIATKAREK

2018-05-17
Zespół siatkarek z klasy 7 F zakończył sezon halowy udziałem w finale młodzieżowej ligi piłki siatkowej.
Dziewczęta po rozegraniu czterech turniejów eliminacyjnych, uplasowały się na trzecim miejscu w swojej grupie.
W turnieju finałowym, który odbył się 20 kwietnia w Jeleniej Górze, walczyły o pozycje 5 – 8.
Czytaj więcej o: ZAWODY SIATKAREK

SIATKARSKIE TRÓJKI - WOJEWÓDZTWO

2018-04-19
     11 kwietnia, w Złotoryi odbył się wojewódzki Finał Igrzysk Dzieci w trójkach siatkarskich dziewcząt i chłopców.
W każdej kategorii wystąpiły 4 zespoły - mistrzowie stref.
Zawody rozgrywano systemem “każdy z każdym” do dwóch wygranych setów do 25 punktów.
Kamienną Górę reprezentowali uczniowie z jednej klasy – siatkarskiej 5 F. Jest to duże osiągnięcie dla młodych siatkarzy z jedynki.
O tytuł mistrzowski walczyły zespoły dziewcząt: SP 105 Świdnica, SP 50 Wrocław, SP 3 Głogów, SP 1 Kamienna Góra
oraz zespoły chłopców: SP 3 Wrocław, SP 1 Złotoryja, SP Oleszna, SP 1 Kamienna Góra.
Czytaj więcej o: SIATKARSKIE TRÓJKI - WOJEWÓDZTWO