Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

marzec

Artykuły

SREBRNE CZWÓRKI

2018-04-08

     21.03.2018 w Lubaniu rozegrany został finał strefy jeleniogórskiej siatkarskich czwórek dziewcząt. W finale wzięło udział 6 najlepszych zespołów naszej strefy, wśród których znalazła się reprezentacja naszej szkoły. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym” do 2 wygranych setów. Siatkarki z SP1 pokonały kolejno drużyny  z SP Karpacz(2-1), SP1 Lubań(2-0), SP Mirsk(2-0), SP4 Bolesławiec(2-0). W ostatnim meczu decydującym o 1 miejscu nie zabrakło emocji. Pierwszy set wygrały zawodniczki z  Janowic, drugi należał do naszych dziewczyn. W tie- breaku losy złotych medali ważyły się do ostatniej piłki. Ostatecznie tego seta wygrały(15-13) siatkarki z Janowic Wielkich i zostały mistrzyniami strefy. Nasze siatkarki wróciły z turnieju ze srebrnymi medalami. Gratulujemy !
Skład reprezentacji SP 1: Oliwia Tomaszewska, Amelia Lembowicz, Kinga Skrzydlewska, Emilia Okrzejska, Amelia Gierszewska-Żelasko, Laura Ćwiklak, Oliwia Bieńkowska, Helena Malich, Emilia Kopaczewska, Ewa Tadeusz. Opiekunem zespołu jest Sławomir Skotarczak.

Czytaj więcej o: SREBRNE CZWÓRKI

SIATKARSKIE CZWÓRKI CHŁOPCÓW - FINAŁ STREFY JELENIOGÓRSKIEJ

2018-03-28

Mamy to! Trzeci rok z rzędu jesteśmy MISTRZAMI strefy jeleniogórskiej!
Dwa lata temu w dwójkach, rok temu w trójkach, a teraz w siatkarskich czwórkach!

Dziś 28.03.2018 r. w Lubaniu chłopcy z klasy sportowej 6f rozegrali 4 spotkania w finale strefy jeleniogórskiej. Najpierw dwa łatwe mecze grupowe wygrane po 2:0 z Giebułtowem i Bogatynią, a później decydujące dwa - bardzo trudne. W półfinale nasi chłopcy pokonali 2:1 kolegów z zaprzyjaźnionej SP-2 Kamienna Góra, a w finale swoich odwiecznych rywali ze Smolnika również dopiero w tie-breaku. Te ostatnie dwa pojedynki pokazały jak trudno broni się tytułu Mistrza. Ale ostatecznie wracamy z tarczą!
SKŁAD SP-1: Prokopowicz, Pakiet, Marciniak, Murawski, Gądek, Koralewski, Obidowski, Dyba, Urbanek i Olczak. OPIEKUN DRUŻYNY: Andrzej Cukier.
Ogromne gratulacje dla naszych siatkarzy. Finał Dolnośląski już w kwietniu. Trzymajmy kciuki. Relacja już niebawem.

 

Czytaj więcej o: SIATKARSKIE CZWÓRKI CHŁOPCÓW - FINAŁ STREFY JELENIOGÓRSKIEJ

SIATKARSKIE DWÓJKI CHŁOPCÓW - ZAWODY POWIATOWE

2018-03-27

     Dziś, 27-03-2018 r. w Marciszowie odbyły się zawody powiatowe w siatkarskich dwójkach chłopców. W zawodach udział wzięło 5 drużyn, które rozegrały turniej systemem "każdy z każdym" do 2 wygranych setów do 25 punktów. Nasi najmłodsi siatkarze, pod czujnym okiem Andrzeja Cukiera, wygrywając wszystkie swoje pojedynki nie tracąc nawet seta, wywalczyli tytuł Mistrzów. Drugie miejsce zajęli chłopcy z SP-2 Kamienna Góra, trzecie Marciszów, czwarte Krzeszów i piąte Szarocin.
Skład naszych siatkarzy: Kowalski, Urbański, Czepielewicz, Adamczyk, Borkowski i Drzewiecki.
Finał strefy jeleniogórskiej już w kwietniu. Gratulując dzisiejszego startu, trzymajmy kciuki za kolejny, najwyższy szczebel zawodów w kategorii dwójek siatkarskich.

Czytaj więcej o: SIATKARSKIE DWÓJKI CHŁOPCÓW - ZAWODY POWIATOWE

SIATKARSKIE DWÓJKI CHŁOPCÓW - PIERWSZE ZAWODY

2018-03-21

     We wtorek 20 marca 2018 roku w naszej szkole rozegrano miajskie zawody w siatkarkich dwójkach. Naszą szkołę w kategorii chłopców reprezentowały 2 drużyny w całości oparte na uczniach klasy sportowej 4f. To debiut naszych najmłodszych siatkarzy w zawodach międzyszkolnych. Rywalami naszych dzielnych chłopców byli dziś rówieśnicy z Marciszowa oraz 2 reprezentacje SP-2 Kamienna Góra. Obie nasze drużyny wygrały wszystkie swoje pojedynki i bez żadnych problemów zwyciężyły w tych zawodach.
Skład naszych drużyn:
I reprezentacja:
Borkowski, Kowalski, Adamczyk i Urbański,
II reprezentacja: Czepielewicz, Drzewiecki, Buława i Jarczewski, rez. Stelmaszczyk.
Opiekun obu drużyn: Andrzej Cukier.
     Już za tydzień jedziemy do Marciszowa i walczymy w zawodach powiatowych. A tymczasem gratulujemy zwycięstwa i trzymamy kciuki za dalsze starty naszych najmłodszych siatkarzy.

Czytaj więcej o: SIATKARSKIE DWÓJKI CHŁOPCÓW - PIERWSZE ZAWODY

NARCIARSTWO - WOJEWÓDZTWO

2018-03-20

Dolnośląskie finały w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w narciarstwie alpejskim dziewcząt i chłopców odbyły się w Lądku Zdroju.

Jak co roku uczestniczyli w nich zawodnicy z naszej szkoły. Alpejczycy dwukrotnie pokonali slalom gigant. Na wynik szkoły liczył się łączny czas dwóch zawodników w dwóch przejazdach. W rywalizacji gimnazjalistów, dziewczęta zajęły 8 miejsce, chłopcy 9 miejsce. Indywidualnie wśród dziewcząt najlepszą lokatę zajęła: Dominika Lema – 11 miejsce, a wśród chłopców: Bartosz Prusaczyk – 16. Drużynę tworzyli również: Klaudia Kubacka, Hanna Murawska, Hubert Jawor.
Gratulujemy udanego startu.

Czytaj więcej o: NARCIARSTWO - WOJEWÓDZTWO

NARCIARSTWO - POWIAT

2018-03-20

Po raz piąty, stacja narciarska w Czarnowie gościła narciarzy z powiatu kamiennogórskiego. W dniu 2 marca odbyły się zawody w narciarstwie alpejskim dzieci i młodzieży szkolnej. Wśród szkół podstawowych w kategorii chłopców, zespół z jedynki zajął drugie miejsce.

Czytaj więcej o: NARCIARSTWO - POWIAT

KINDER + SPORT

2018-03-19
W Polsce Kinder + Sport to nazwa największych rozgrywek siatkarskich dla najmłodszych.
17 marca w Miliczu odbył się I turniej wojewódzkich eliminacji Kinder + Sport w “3” siatkarskich chłopców.
W turnieju wystartowało 16 zespołów – wiodące kluby i akademie siatkarskie w województwie. Kamienną Górę reprezentowały zespoły z SP 1 i AMS Mini Volley.
Czytaj więcej o: KINDER + SPORT

TRÓJKI CHŁOPCÓW MISTRZAMI STREFY JELENIOGÓRSKIEJ

2018-03-19
Zawody odbyły się 16 marca w Smolniku. Na siatkarskich boiskach zaprezentowało się dziewięć zespołów, mistrzowie powiatów oraz gospodarz Smolnik. Powiat kamiennogórski reprezentowali  siatkarze z “Jedynki” i Krzeszowa. Mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów, w setach do 15 punktów, w tie - breaku do 11 punktów. Początek turnieju nie zapowiadał ostatecznego zwycięstwa. “Jedynka” przegrała pierwsze spotkanie 1 – 2 w setach z SP 2 Lubań.
Czytaj więcej o: TRÓJKI CHŁOPCÓW MISTRZAMI STREFY JELENIOGÓRSKIEJ

MISTRZOWIE POWIATU W SIATKARSKICH CZWÓRKACH

2018-03-18

     W czwartek 15 marca 2018 r. na sali sportowej SP-2 w Kamiennej Górze odbył się finał powiatowy w siatkarskich czwórkach chłopców. Nasza drużyna, oparta na sportowcach z klasy 6f, wygrała wszystkie swoje pojedynki i zdobyła tytuł Mistrzów Powiatu oraz awans do zawodów strefowych, które 28 marca b. r. odbędą się w Lubaniu. Nasi młodzi adepci siatkówki najpierw zrewanżowali się za niespodziwaną porażkę w zawodach miejskich rówieśnikom z SP-2 Kamienna Góra wygrywając tym razem 2:0 w setach. Pozostałe pojedynki to zwycięstwa 2:0 z SP Szarocin oraz 2:1 z SP Krzeszów. Skład SP-1: Marciniak, Murawski, Prokopowicz, Pakiet, Gądek, Polewski, Urbanek, Obidowski, Dyba, Olczak i Hnatiuk. Opiekun: Andrzej Cukier

Czytaj więcej o: MISTRZOWIE POWIATU W SIATKARSKICH CZWÓRKACH

MISTRZYNIE STREFY

2018-03-17

12.03.2018 w Smolniku rozegrano finał strefy jeleniogórskiej siatkarskich trójek dziewcząt.W turnieju wystartowało 8 zespołów podzielonych na 2 grupy.Mecze rozgrywane były do 21 punktów.

Czytaj więcej o: MISTRZYNIE STREFY

TRZECIE MIEJSCE W JANOWICACH WIELKICH

2018-03-10

Siatkarki z klas sportowych uczestniczyły w Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Prezesa UKS Sokoliki Janowice Wielkie. Nasze zawodniczki reprezentowały “Jedynkę” i KS Sudety Kamienna Góra.

Czytaj więcej o: TRZECIE MIEJSCE W JANOWICACH WIELKICH