Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

styczeń

Artykuły

DYNAMIT W NOGACH MAI

2018-01-30

     Maja Olszak (uczennica klasy sportowej 7f) ostro rozpoczęła rok 2018. Podczas Halowego Mityngu Lekkoatletycznego w Wałbrzychu ustanowiła nowy rekord życiowy, a zarazem rekord szkoły w skoku wzwyż. Rezultat to 1,50 m. Zawody odbyły się 13.01.2018 r. 

Czytaj więcej o: DYNAMIT W NOGACH MAI

SIATKÓWKA DZIEWCZĄT - POWIAT

2018-01-15

     W Marciszowie, 10 stycznia odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w siatkówce dziewcząt.
Zespół z jedynki rywalizował wśród gimnazjalistek z Marciszowa i Krzeszowa. Obydwa mecze ze starszymi rywalkami zakończyły się zwycięstwem.
Zespół z Krzeszowa został pokonany  w dwóch setach – 25 : 15 i 25 : 17. Mecz z Marciszowem był trudny, wyrównany a w tie - breaku bardzo dramatyczny.
Ostatecznie zakończony naszym zwycięstwem 2 : 1 w setach. Dziewczęta wywalczyły kolejny awans. W lutym wystąpią w półfinale strefy jeleniogórskiej.
Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Czytaj więcej o: SIATKÓWKA DZIEWCZĄT - POWIAT

SIATKÓWKA CHŁOPCÓW - POWIAT

2018-01-12

     12 stycznia 2018 r. w Krzeszowie odbyły się zawody powiatowe w siatkówce chłopców w ramach Igrzysk Młodzieźy Szkolnej. W zawodach udział wzięły 3 drużyny: Gimnazjum nr 2, Gimnazjum w Krzeszowie oraz Szkoła Podstawowa nr 1. I jeśli awans naszej drużyny do powiatu można było traktować w kategoriach niespodzianki, to dzisiejszy start to już niemal sensacja. Chłopcy z "Jedynki" najpierw pokonali 2:0 (25:20, 25:22) gospodarzy turnieju, a potem, dzielnie walcząc momentami jak równy z równym ulegli 0:2 (-14, -19) mistrzom powiatu i strefy jeleniogórskiej sprzed roku - drużynie Gimnazjum nr 2. A przecież nasza drużyna jest o 2 lata młodsza od rywali. W ostatnim meczu Krzeszów uległ 0:2 Gimnazjum nr 2.
     Zostając wicemistrzami powiatu, chłopcy awansowali do półfinału strefy jeleniogórskiej,
który już po feriach odbędzie się w Bolesławcu. Skład naszych młodych siatkarzy: Damian Pietrzykowski, Jakub Tobiasz, Michał Stanisławski, Bartosz Prusaczyk, Jakub Cygal, Damian Majerski i Kacper Cygal.  
     Ogromne gratulacje dla naszej reprezentacji.

Czytaj więcej o: SIATKÓWKA CHŁOPCÓW - POWIAT

SIATKÓWKA CHŁOPCÓW - MIASTO

2018-01-08

     Sportowy rok 2018 w naszej szkole otworzyli chłopcy z klasy sportowej 7f. W środę 3 stycznia siatkarska reprezentacja naszej szkoły wystartowała w zawodach miejskich w piłce siatkowej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawody odbyły się w sali LO w Kamiennej Górze, a wzięło w nich udział aż 5 drużyn (3 reprezentacje gimnazjów i 2 szkół podstawowych). Nasza najmłodsza, a już na pewno najniższa drużyna miała za cel na tych zawodach zdobyć pierwsze doświadczenia w "dorosłej siatkówce". Jednak chłopcy w czasie turnieju się rozkręcali i z meczu na mecz grali coraz pewniej. Po 3 meczach nasi mieli na koncie 3 zwycięstwa i w ostatnim meczu walczyli z faworyzowanym gospodarzem o Mistrzostwo. Gospodarze wykorzystali jednak atut swojego terenu i wygrali ten mecz. Kolejność końcowa turnieju: 1m. - Gimnazjum nr 2, 2m. - Szkoła Podstawowa nr 1, 3m. - SGEE, 4m. - Gimnazjum nr 1, 5m. - Szkoła Podstawowa nr 2. Dwie pierwsze drużyny reprezentować będę nasze miasto w zawodach powiatowych, które już 12 stycznia w Krzeszowie. Gratulujemy udanego debiutu naszych uczniów w "dorosłej siatkówce".

Czytaj więcej o: SIATKÓWKA CHŁOPCÓW - MIASTO

SIATKÓWKA DZIEWCZĄT - MIASTO

2018-01-08
     Dziewczęta z klasy sportowej 7 f wystartowały w zawodach miejskich w piłce siatkowej. 4 stycznia, nasze siatkarki rywalizowały z zawodniczkami z Gimnazjum nr 2 i SGEE oraz rówieśniczkami z kamiennogórskiej dwójki. Zawody rozgrywano systemem każdy z każdym, do dwóch wygranych setów. Nasz zespół spisał się bardzo dobrze. Zwyciężył we wszystkich meczach, pokonując przeciwniczki 2 : 0 w setach. Dziewczęta zajęły pierwsze miejsce i awansowały do zawodów powiatowych.
Gratulujemy udanego debiutu w zawodach międzyszkolnych.
Czytaj więcej o: SIATKÓWKA DZIEWCZĄT - MIASTO