Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Archiwum 2015/2016

Artykuły

Szkolny Konkurs Czytelniczy MOJA PRZYGODA Z KOZIOŁKIEM MATOŁKIEM

2016-04-12

6 kwietnia drugoklasiści wybrali się w podróż z Koziołkiem Matołkiem. Konkursowe zadania pochłonęły uczniów klas drugich bez reszty.

Czytaj więcej o: Szkolny Konkurs Czytelniczy MOJA PRZYGODA Z KOZIOŁKIEM MATOŁKIEM

„PRZYGODY DREWNIANEGO PAJACYKA”

2016-04-12

We wtorek (15 marca) odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy poświęcony lekturze „Pinokio”. Do rozgrywek przystąpili przedstawiciele klas czwartych. Rozwiązywali łamigłówki, uzupełniali krzyżówki, odpowiadali na mnóstwo podchwytliwych pytań. Walka była bardzo zacięta. Najwięcej punktów uzyskały: Weronika Trojanowska (4c), Dominika Plata (4c) oraz Laura Gęborys (4f).

Czytaj więcej o: „PRZYGODY DREWNIANEGO PAJACYKA”

SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY DLA KLAS 3

2016-04-21

12. 04. 2016r. Tego dnia uczniowie klas trzecich znaleźli się na Puchatkowym terytorium. 

 

Czytaj więcej o: SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY DLA KLAS 3

Z NITKĄ ARIADNY PO WIENIEC LAUROWY

2016-04-12

Znawcy greckiej mitologii mieli okazję popisać się swoją wiedzą 11.03. podczas Szkolnego Konkursu Czytelniczego dla klas piątych. Co to stajnia Augiasza?

Czytaj więcej o: Z NITKĄ ARIADNY PO WIENIEC LAUROWY

„TO I OWO O KSIĄŻCE”

2016-04-12

07.03. uczniowie klas szóstych mieli okazję wykazać się znajomością lektur i nie tylko podczas Szkolnego Konkursu Czytelniczego. Uczestnicy rozgrywek rozwiązywali testy, głowili się nad diagramami i krzyżówkami. Dodatkowym utrudnieniem były konkurencje czasowe. Tytuł laureata zdobyli w tym roku: Daria Sowa (6a), Zuzanna Kiepas (6a) i Zofia Niemira (6b).

Czytaj więcej o: „TO I OWO O KSIĄŻCE”

DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA

2016-01-25

18 stycznia obchodzimy Dzień Kubusia Puchatka. Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała wystawę książek, których bohaterem jest zanany wszystkim miś ze Stumilowego Lasu.

Czytaj więcej o: DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA

PEGAZIK

2016-01-18

12 stycznia młodzi pasjonaci poezji i prozy mieli okazję zaprezentować się podczas Szkolnego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”. Na widowni zasiadła publiczność, uczestnicy oraz komisja oceniająca w składzie: P. Bożena Nowak-Mierzwa, p. Anna Wnuk, P. Anna Szewczyk, p. Joanna Szuba.

Czytaj więcej o: PEGAZIK

Święta tuż, tuż...

2015-12-07

Z okazji zbliżających się imienin Mikołaja oraz świąt Bożego Narodzenia w bibliotece została zorganizowana wystawa książek związana z tematyką świąteczną. Można było oglądać książki, które już wkrótce pojawią się na bibliotecznych regałach, rozsmakować się w poezji, a także dowiedzieć się, jak szybko i estetycznie wykonać świąteczne girlandy.

Czytaj więcej o: Święta tuż, tuż...

Andrzejki w bibliotece

2015-12-07

Kto chce wierzyć, niech wierzy. Kto nie chce, niech nie wierzy... ale we wróżbach coś jest. Chociażby to, że zbliżają ludzi. Naprawdę! Aforyzmy, przepowiednie, koło fortuny przyciągnęły tego dnia do biblioteki całkiem sporą liczbę uczniów. Śmiech, dobra zabawa cały dzień towarzyszyły andrzejkowemu szaleństwu. A czy wróżby się spełnią? To się jeszcze okaże.

Czytaj więcej o: Andrzejki w bibliotece

Czawrtek z pluszowym misiem

2015-12-07

Każdy tego dnia (26.11.) mógł na chwilę stać się … misiem. A to za sprawą kącika fotograficznego zorganizowanego przez bibliotekę szkolną. Chętni mogli w specjalnie przygotowanej kabinie zrobić sobie zdjęcie z kolegą lub  nauczycielem. Było zabawnie, radośnie, pluszowo...

Czytaj więcej o: Czawrtek z pluszowym misiem

Nowi czytelnicy

2015-12-07

W dniach 23-25 listopada biblioteka szkolna zamieniała się w stacje kolejowe, na które wjeżdżał pociąg pierwszoklasistów. 

Czytaj więcej o: Nowi czytelnicy

Międzynarodowy Tydzień Bibliotek Szkolnych

2015-11-15

Międzynarodowy Tydzień Bibliotek Szkolnych

19 - 27października 2015r.

Jak co roku nasza biblioteka obchodziła swoje święto. A że 25. października przypada Dzień Kundelka, postanowiliśmy połączyć oba sympatyczne święta. Z tej okazji biblioteka przeprowadziła dla najmłodszych twórcze spotkania” Pies, jaki jest, każdy wie”.

Czytaj więcej o: Międzynarodowy Tydzień Bibliotek Szkolnych

Marzenia się spełniają

2015-11-15

W zeszłym roku szkolnym nasza biblioteka przystąpiła do ministerialnego programu „Książki naszych marzeń”.

Czytaj więcej o: Marzenia się spełniają