Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / KOMPASIK / Sezon 2015 / 2016

Sezon 2015 / 2016

Artykuły

„SREBRNA” WYCIECZKA „KOMPASIKA”

2015-12-02

W dniu 28 listopada 2015 r. członkowie Szkolnego Koła Turystycznego „Kompasik” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze wybrali się na objazdową wycieczkę historyczną rozpoczynając poznawanie historii i miejsc związanych z działaniami wojennymi w dziejach Ziemi Kamiennogórskiej aktywnie włączając się do projektu „SZLAKAMI MIEJSC PAMIĘCI”.

Czytaj więcej o: „SREBRNA” WYCIECZKA „KOMPASIKA”

Poznawali historię i zabytki Opactwa Cystersów w Krzeszowie.

2015-12-02

W dniu 14 listopada 2015 r. członkowie Szkolnego Koła Turystycznego „Kompasik” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze wybrali się na wycieczkę historyczną do Krzeszowa rozpoczynając poznawanie historii oraz zabytków Opactwa Cystersów w ramach projektu „SZLAKAMI MIEJSC PAMIĘCI”.

 

Czytaj więcej o: Poznawali historię i zabytki Opactwa Cystersów w Krzeszowie.

Granicznym szlakiem przez Łysocinę

2015-10-15

W dniu 3 października 2015 r., członkowie Szkolnego Koła Turystyczno-Krajoznawczego „Kompasik” przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze uczestniczyli w kolejnej wycieczce poznając jedne z najciekawszych przyrodniczo i krajoznawczo miejsc naszego powiatu. Młodzi kamiennogórzanie, korzystając ze sprzyjających wędrowaniu warunków pogodowych, wzięli udział w cyklu wycieczek krajoznawczo-przyrodniczych pod hasłem „Poznajemy Powiat Kamiennogórski” organizowany dla młodych mieszkańców naszego powiatu przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych przy wsparciu finansowym Powiatu Kamiennogórskiego.

Czytaj więcej o: Granicznym szlakiem przez Łysocinę

Zainaugurowali szkolny sezon turystyczny

2015-10-15

W dniu 12 września 2015 roku korzystając z pięknej, słonecznej pogody – członkowie Szkolnego Koła Turystycznego „Kompasik” przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze uczestniczyli w pierwszej w nowym roku szkolnym 2015/2016 wycieczce krajoznawczo-przyrodniczej w ramach cyklu „W harmonii z przyrodą”, który jest organizowany dla młodych mieszkańców Kamiennej Góry przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.

Czytaj więcej o: Zainaugurowali szkolny sezon turystyczny