Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Szanowni Państwo!

Nasza szkoła rozpoczyna  współpracę z Fundacją „Młodzi- Młodym”.

Kim jest Fundacja?

Fundacja Studencka „Młodzi-Młodym” powstała w 2006 roku. Działa na terenie całej Polski. Od samego początku pomaga młodym ludziom w realizacji ich marzeń – osobom indywidualnym oraz jednostkom organizacyjnym zdobywać środki w postaci dodatkowych funduszy i darowizn rzeczowych, wspiera także wszelkie działania organizacyjne mogące umożliwić ich rozwój.

Zdecydowaliśmy się na współpracę i tym samym już od tego roku możemy pozyskiwać dodatkowe środki z 1% na dodatkową działalność szkoły. 90% środków będzie przekazywanych na konto Rady Rodziców, 10% na działalność fundacji. Otwiera się więc przed nami nowa perspektywa dofinansowania naszych działań szkolnych!

Zwracamy się z ogromną prośbą do Naszych Rodziców, Przyjaciół Szkoły, Pracowników – z prośbą o przekazywanie 1% pod wskazany KRS,  koniecznie z dopiskiem SP1 Kamienna Góra 10075.

Wszystkie dane niezbędne do wypełnienia PIT-u znajdziecie Państwo poniżej.

Z poważaniem

Katarzyna Bielewicz- Czyczkan, dyr. szkoły

Artykuły

Walentynki z SU

2021-03-03

Piątek, 12 lutego, wśród uczniów klas 1-3 upłynął w atmosferze miłości i przyjaźni. A wszystko to z okazji Walentynek. Jak co roku Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową.

Uczniowie przygotowali serduszka i kartki walentynkowe wyrażając w ten sposób swoje sympatie. Następnie poczta trafiła do adresatów.

Nie zabrakło również wyrazów sympatii pod adresem dyrekcji, nauczycieli i pracowników szkoły.

Czytaj więcej o: Walentynki z SU

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

2021-03-03

W dniach 25-29 stycznia 2021 r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny włączyli się do akcji WOSP.

Samorząd Uczniowski przygotował serduszka, które sprzedawano wśród uczniów, rodziców i pracowników szkoły.

Pomimo pandemii wszyscy okazali wielkie serca. Zebraliśmy 1237, 32 zł. i 2 euro.

W dniu finału przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego- Maja Basta, Amelka Perdek i Kasia Pawłowska przekazały zebrane pieniądze do sztabu WOŚP.

Czytaj więcej o: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Dzwonek w marcu

2021-03-02

Dlaczego 21 marca zakładamy kolorowe skarpetki  - najlepiej nie do pary? Jaka liczba jest symbolem doskonałości i z jakiego powodu matematycy tak chętnie interesują się przyrodą? Co zrobić, aby „oszczędzić wodzie” i zadbać o jej kurczące się zasoby?

Odpowiedzi na te pytania znajdziecie na e-stronach marcowego wydania Szkolnego Dzwonka BIS: http://www.juniormedia.pl/junior-gazety/szkolny-dzwonek-bis-42

Zachęcamy do lektury! 

A liczba Fi oraz ciąg Fibonacciego sprawią, że obejdzie się #bezlaniawody! UśmiechUśmiech

Do kwietniowego numeru,

REDAKCJA

Czytaj więcej o: Dzwonek w marcu

23 lutego - dzień walki z depresją

2021-02-25

Depresja jest jednym z zaburzeń psychicznych, które bez odpowiedniego leczenia mogą prowadzić do śmierci. Szacuje się, że na depresję choruje ok. 350 mln ludzi na świecie, w samej Polsce ok. 1,5 mln.

Czytaj więcej o: 23 lutego - dzień walki z depresją

Koty, kotki, kociaki - nasze ulubione futrzaki mają swoje święto 17 lutego!

2021-02-19

Wielbiciele wszystkich Mruczków (tych rasowych i dachowców) zostali zaproszeni na SPOTKANIE Z PANEM KOTEM zorganizowane przez bibliotekę szkolną. Po zachwytach nad zaprezentowanymi zdjęciami kiciusiów (a trudno być obojętnym kiedy widzimy tyle uroczych mordek) uczniowie wysłuchali garść informacji o kotach, zachowaniu i pielęgnacji zwierzaków.

Czytaj więcej o: Koty, kotki, kociaki - nasze ulubione futrzaki mają swoje święto 17 lutego!

Ja i mój kot

2021-02-15

Koty są wyjątkowe i każdy, kto dzieli z nimi życie, wie o tym doskonale. Chociaż Dzień Kota obchodzimy oficjalnie 17 lutego, to dla miłośników tych zwierząt kocie święto trwa przez cały rok. Przecież każdy koci dzień jest niezwykły! Jak on wygląda? Czym tak naprawdę zajmują się nasi mruczący przyjaciele? Czego potrzebują do kociego szczęścia oraz co my - jako troskliwi opiekunowie - powinniśmy robić, by zaspokoić ich wymagania?

Odpowiedzi na te pytania znają laureaci szkolnego konkursu „JA I MÓJ KOT”:

Magdalena Lema (4d) - 1 miejsce

Julia Szkarłat (6d) - 2 miejsce

Eugeniusz Pancerz (4c) - 3 miejsce

Gratulujemy! Wasze GIFy urzekły Jury, dlatego nagrody trafią… do Waszych pupili! Uśmiech

Redakcja DZWONKA

Czytaj więcej o: Ja i mój kot

Walentynkowa wystawa

2021-02-12

Zapraszamy do naszej biblioteki na cykl wystaw pt. Ksiądz Jan Twardowski napisał.... W związku ze zbliżającymi się Walentynkami poznamy wybór tekstów o miłości...

Czytaj więcej o: Walentynkowa wystawa

Pasowanie na czytelnika

2021-02-12

I wreszcie w dnach od 26 stycznia do 5 lutego 2021 roku odbyło się PASOWANIE NA CZYTELNIKA pod hasłem Mała książka - wielki człowiek!!! Najmłodsi uczniowie nietypowo, bo w maseczkach zostali włączeni do grona czytelników naszej szkoły. Doskonale odgadywali zagadki związane z postaciami z baśni, poznali zasady korzystania z biblioteki szkolnej i prośby książki. Po uroczystym pasowaniu, każdy otrzymał Wyprawkę Czytelniczą ufundowaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Czytaj więcej o: Pasowanie na czytelnika

Przepis na ... pączek!

2021-02-11

Mam dla Was ciekawostkę - infografikę przedstawiającą pączka od strony składu chemicznego.  Każdy nastoletni (i szanujący się!) CHEMnibus musi temat ogarnąć! Uśmiech

Lukier pączka składa się z sacharozy i kwasu oleinowego. Marmolada powstaje z fruktozy oraz wody. Ciasto to mieszanina skrobi, kwasu 9-tetradecenowego, kwasu oleinowego, kwasu palmitynowego, laktozy i jajek.

Zajadajcie, pałaszujcie…  dzisiaj sobie nie żałujcie!

I niech tłustoczwartkowy dobrostan rozmnaża się… przez pączkowanie! Uśmiech

Czytaj więcej o: Przepis na ... pączek!

kontrasty, przeciwieństwa ...

2021-02-08

Z okazji Dnia Przeciwieństw w naszej szkole odbył się konkurs na najlepszy plakat o przeciwieństwach. Wzięło i nim udział 27 uczniów z różnych klas.

Najlepsze z nich uczniowie będą mogli podziwiać po powrocie do szkół, ponieważ zostaną one zawieszone w klasach. Uśmiech

Zwycięzcom gratulujemy!

Czytaj więcej o: kontrasty, przeciwieństwa ...

Akademia bezpieczeństwa

2021-02-03

Dbając o bezpieczeństwo naszych najmłodszych uczniów, we wszystkich klasach 1-3 zostały przeprowadzone zajęcia pod hasłem „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. 

Czytaj więcej o: Akademia bezpieczeństwa

"Wszech-świat pełen jest magicznych zjawisk (...)"

2021-02-03

Dziękuję za nieocenioną pomoc w realizacji projektu p. Marcie Malich i p. Staszkowi Poskonce. Projekt powstał przy wsparciu Rady Rodziców i Dyrekcji Szkoły.       

Zapraszam do obejrzenia galerii Pocałunek

 

Czytaj więcej o: "Wszech-świat pełen jest magicznych zjawisk (...)"

Dzwonek w lutym

2021-02-01

W lutym kolejne artykuły na e-stronach naszej szkolnej gazetki. Znajdziecie na nich kilka ciekawostek dotyczących kotów - słodkich przytulanek o duszy prawdziwych lwów i poczytacie o tym, jaki powinien być pączek idealny. Będziecie też mogli sprawdzić: czy jesteście odważni, czy działacie tylko pod wpływem znajomych? A przede wszystkim przypomnicie sobie o tym, że do zakochania jeden krok… ten walentynkowy! UśmiechUśmiechUśmiech

Kliknijcie na: http://www.juniormedia.pl/junior-gazety/szkolny-dzwonek-bis-41

Do marca,
REDAKCJA

Czytaj więcej o: Dzwonek w lutym

7 przystanek extra

2021-02-01

KAMIENNA GÓRA - MOICH MARZEŃ

2021-01-26

Mamy wyniki konkursu plastycznego „KAMIENNA GÓRA-MOICH MARZEŃ”. Projekt i konkurs realizowany był przez Fundację „Merkury” i Młodzieżowy Sejmik Dolnośląski. Nasz kolega Grzegorz Chodkowski  przewodniczący Sejmiku Młodzieżowego w naszym powiecie przekazał nagrody i dyplomy naszym laureatom Uśmiech A są to:  Michalina Czyż kl.4d, Oliwia Klimek kl. 4d, Dominika Bednarczyk kl. 5a, Oskar Kwieciński kl.5b, Julia Macal kl.7d, Bartosz Wąsik kl.7b.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Czytaj więcej o: KAMIENNA GÓRA - MOICH MARZEŃ