Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Archiwum - świetlica

Artykuły

Spartakiada świetlicowa

2012-03-03

         5 października 2011 roku w Świetlicy Szkolnej „Smocza Łąka” zorganizowano tradycyjną Spartakiadę Świetlicową. Wychowawczyni świetlicy odpowiedzialna za organizację tego przedsięwzięcia, pani Magdalena Majewska, zaprosiła do wspólnych sportowych zmagań wychowanków Dziecięcej Świetlicy Środowiskowej w Kamiennej Górze.

       W przygotowanych konkurencjach uczestniczyło 75 dzieci – zadaniem zawodników było m.in. trafić piłką do kosza czy pokonać slalom. Radość sprawiały skoki na piłce i na skakance. W czasie gdy  dzieci uczestniczyły w sportowej rywalizacji, rodzice grillowali pyszne kiełbaski. Dzięki temu, po wyczerpujących konkurencjach wszyscy mogli posilić się ciepłą kiełbaską z grilla. Dziękujemy rodzicom za pomoc!  Zdobyte pamiątkowe medale będą nam przypominały o dobrej zabawie w gronie przyjaciół!

Czytaj więcej o: Spartakiada świetlicowa

85 Urodziny Kubusia Puchatka

2012-02-26

20 października 2011 roku odbyły się uroczyste obchody 85 urodzin Kubusia Puchatka. Obchody tego święta w Szkole Podstawowej nr 1 zostały zapoczątkowane w październiku 2003 roku przez nauczycielkę nauczania zintegrowanego Magdalenę Giercarz-Borkowską.

Czytaj więcej o: 85 Urodziny Kubusia Puchatka

Wizyta strażaków na Smoczej Łące i Smoki w siedzibie Straży Pożarnej

2012-04-23

21 października 2011 część z nas spotkała się ze strażakami na „Smoczej Łące”, a część odwiedziła ich w siedzibie Powiatowej Straży Pożarnej. Obydwa spotkania były ciekawe.

Czytaj więcej o: Wizyta strażaków na Smoczej Łące i Smoki w siedzibie Straży Pożarnej

Giełda kolekcjonerów

2012-02-26

      3 listopada 2011 roku, po wakacyjnej przerwie, po raz pierwszy w tym roku szkolnym odbyła się giełda kolekcjonerska w Świetlicy Szkolnej „Smocza Łąka”. Pomysłodawcą i organizatorem giełdy jest wychowawca świetlicy Grzegorz Tomaszewski.

Od wielu lat organizowane przez niego spotkania młodych zbieraczy różności cieszą się sporym zainteresowaniem dzieci. Tym razem młodzi kolekcjonerzy zaprezentowali zbiory widokówek, kart i żetonów z chipsów, kolekcjonerskich karteczek, monet, samochodów na resorach oraz czasopism młodzieżowych. Tradycyjnie w giełdzie uczestniczyli też wychowawcy świetlicy, prezentując zbiory książek historycznych z popularnej serii  „Z tygryskiem”, kart telefonicznych oraz banknotów. Jeden z banknotów ma już 107 lat!

Wszystkich chętnych do przedstawienia swoich zbiorów zapraszamy na kolejne giełdy!

Czytaj więcej o: Giełda kolekcjonerów

Wieczór Wróżb i Magii

2012-02-26

        23 listopada 2011 roku, po zmroku, „Smocza Łąka” zamieniła się w tajemniczą komnatę, w której świętowano tradycyjne Andrzejki i Katarzynki. Organizator wieczoru, wychowawczyni Monika Czyż sprawiła w sobie tylko znany sposób, że do magicznej komnaty zawitali Katarzyna i Andrzej wraz z mnóstwem czarownic. W atmosferze tajemnicy i czarów uczestnicy zabawy starali się odgadnąć swą przyszłość na podstawie odlanych z wosku kształtów. Wróżono też „z kapelusza” i przy pomocy innych rekwizytów. Przewidywaniu przyszłości towarzyszyła muzyka i tańce.

Czytaj więcej o: Wieczór Wróżb i Magii

Zabawa mikołajkowa

2012-03-04

         9 grudnia 2011 roku „Smoczą Łąkę” odwiedził Mikołaj… W tym roku zaprosiła go wychowawczyni Magdalena Majewska. Pogodny staruszek jak zwykle przybył z workiem – niespodzianką. Zgromadzone dzieci miały za zadanie rozwiązać zagadki, wspólnie wykonać jak najdłuższe łańcuchy choinkowe, zaśpiewać piosenkę, wyrecytować wiersz, itp.

Czytaj więcej o: Zabawa mikołajkowa

Kiermasz Bożonarodzeniowy

2012-02-26

16 grudnia 2011 roku kamiennogórski rynek zamienił się w Świąteczną Krainę.

W ramach jarmarku świątecznego stanął kram ze szkolnymi i świetlicowymi wypiekami, stroikami, ręcznie malowanymi bombkami i wieloma innymi ozdobami świątecznymi. Na scenie zaprezentował się zespół wychowanków w anielskich przebraniach, który zaśpiewał kolędę przy akompaniamencie gitary i innych instrumentów. Za przygotowanie udziału świetlicy w jarmarku odpowiedzialna była wychowawczyni, pani Monika Czyż. Dochód uzyskany ze sprzedaży ozdób i ciasta przeznaczony został na leczenie chorej uczennicy naszej szkoły, Amelii.

Czytaj więcej o: Kiermasz Bożonarodzeniowy

Bożonarodzeniowe Spotkanie Świąteczne

2012-02-26

      21 grudnia 2011 roku na „Smoczej Łące” wokół choinki zgromadzili się wychowankowie grupy 7 wraz z wychowawcami, kierownikiem świetlicy i dyrektorem szkoły. Tradycyjne Bożonarodzeniowe Spotkanie Świąteczne przebiegało w atmosferze radosnej zabawy i śpiewu kolęd. Prowadził je wychowawca grupy 7, pan Krzysztof Pietrukiewicz. Po zabawach i konkursach związanych ze świąteczną tematyką wszyscy zgromadzeni zasiedli przy stole, by spróbować potraw wigilijnych. Oczywiście na zakończenie spotkania dzieci otrzymały niespodzianki, które czekały na nie pod choinką.

Czytaj więcej o: Bożonarodzeniowe Spotkanie Świąteczne

Bal Karnawałowy

2012-02-26

15 lutego 2012 roku na „Smoczej Łące” odbył się huczny bal karnawałowy pod kierunkiem wychowawczyni, pani Katarzyny Sawickiej.

Czytaj więcej o: Bal Karnawałowy

PARADA PLUSZAKÓW

2012-04-23

13 stycznia 2012 roku wychowawcy świetlicy zorganizowali dla wszystkich uczniów w szkole Paradę Pluszaków w ramach Tygodnia Życzliwości.

Czytaj więcej o: PARADA PLUSZAKÓW

Wizyta leśników na Smoczej Łące

2012-04-23

Leśne ciekawostki to temat naszego spotkania z leśnikami, którzy odwiedzili „Smoczą Łąkę” 28 lutego 2012 roku. W czasie zajęć dowiedzieliśmy się kim są leśnicy i na czym polega ich praca, jakie są ciekawe miejsca w lesie, jak żyją leśne zwierzęta i dlaczego zimą trzeba je dokarmiać.

Czytaj więcej o: Wizyta leśników na Smoczej Łące

Wizyta Smoków w Ratuszu

2012-04-23

8 i 15 marca 2012 roku odwiedziliśmy kamiennogórski ratusz. Siedziba władz miasta okazała się być bardzo reprezentacyjna. Wielu z nas po raz pierwszy miało możliwość być w tym budynku. Dla burmistrzaKrzysztofa Świątka przynieśliśmy album z naszymi pracami.

Czytaj więcej o: Wizyta Smoków w Ratuszu

Marcowe wycieczki

2012-04-23

Dawno, dawno temu…. A właściwie zupełnie niedawno, bo kilka dni temu, a niektórzy zaledwie wczoraj, mieli okazję przenieść się do zaczarowanego świata baśni.

Czytaj więcej o: Marcowe wycieczki

Świąteczna karuzela

2012-04-23

2 kwietnia 2012 roku zrealizowane zostało kolejne, ósme już spotkanie z programu „Razem lepiej, łatwiej, weselej” opracowanego i prowadzonego przez wychowawczynię świetlicy Monikę Czyż i nauczycielkę Szkoły Podstawowej nr 3 Sylwię Fryzowicz.

Czytaj więcej o: Świąteczna karuzela

Wielkanocne spotkanie świąteczne

2012-04-23

2 kwietnia 2012 roku, jak co roku przed Wielkanocą, wychowankowie grupy 7 spotkali się  na tradycyjnym spotkaniu świątecznym. Była to kolejna okazja do przypomnienia polskich zwyczajów i tradycji.

Czytaj więcej o: Wielkanocne spotkanie świąteczne