Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

BADMINTON

Artykuły

Szkolny badminton

2014-05-23

4 maja odbyły się szkolne mistrzostwa w badmintonie. Już po raz 14 rozegrano zawody w tej trudnej dyscyplinie. W mistrzostwach rywalizują uczniowie, którzy systematycznie i wytrwale uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych. Stosując różne systemy rozgrywek, co roku wyłaniani są mistrzowie szkoły w kategorii dziewcząt i chłopców. Najlepsi otrzymują medale lub puchary a pozostali uczestnicy "coś słodkiego”.

W tym roku szkolnym rywalizowali uczniowie z klas IV - V w kategorii dziewcząt i chłopców.
Czytaj więcej o: Szkolny badminton

Badminton we Wrocławiu

2013-11-20

Sportowcy, wielokrotnie reprezentują naszą szkołę, na arenie wojewódzkiej. Tym razem badmintoniści wystartowali w Dolnośląskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. We Wrocławiu, w profesjonalnej sali – City Sports, rywalizowały dziewczęta: Hania Mierzwa i Sylwia Ewy oraz chłopcy: Tomasz Cukier i Patryk Rzeszotko.

Czytaj więcej o: Badminton we Wrocławiu

Sukcesy w strefie

2013-11-08

Dwa zespoły badmintonistów uczestniczyły w kolejnym etapie Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W mistrzostwach strefy jeleniogórskiej, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 1 w Szklarskiej Porębie, wystąpiła reprezentacja dziewcząt  i chłopców. Były to bardzo udane zawody.

Czytaj więcej o: Sukcesy w strefie

Mistrzostwo powiatu w badmintona dziewcząt i chłopców

2013-11-02

W Krzeszowie odbyły się zawody powiatowe dziewcząt i chłopców w badmintona. W mistrzostwach uczestniczyli zawodnicy ze szkoły podstawowej w Krzeszowie, SP 1 i SP 2 w Kamiennej Górze. Najlepsi okazali się badmintoniści z naszej szkoły. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy, pokonali swoich rywali i zasłużenie odebrali  puchar za pierwsze miejsce. Swoim dobrym występem zasłużyli na awans do mistrzostw strefy jeleniogórskiej. Zespół dziewcząt: Sylwia Ewy, Hanna Mierzwa i Paulina Adamczyk. Zespół chłopców: Tomasz Cukier, Patryk Rzeszotko i Michał Starzec. Gratulujemy i życzymy powodzenie w zawodach strefowych.

Tekst i foto: Z. LemaCzytaj więcej o: Mistrzostwo powiatu w badmintona dziewcząt i chłopców

Miejski badminton

2013-10-29
Wczoraj, 28 października, Szkolny Związek Sportowy w Kamiennej Górze zorganizował zawody miejskie w badmintonie drużynowym dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Zawody odbyły się w sali gimnastycznej naszej szkoły. W mistrzostwach wystartowały po dwa zespoły z “Jedynki” i “Dwójki”.

Czytaj więcej o: Miejski badminton