Jesteś tutaj: Start / SKO

SKO - Szkolna Kasa Oszczędności

Historia

Pierwsze szkolne kasy oszczędności powstały w XIX wieku w Belgii, następne w Anglii, Francji, Niemczech i Austrii. Na ziemiach polskich sama idea oszczędzania przez dzieci była poruszana już przez Komisję Edukacji Narodowej, od 1773. Od początków XX wieku były podejmowane próby utworzenia szkolnych kas, ponieważ ziemie polskie znajdowały się wówczas pod zaborami, powstałe szkolne kasy miały charakter lokalny. Sytuacja zmieniła się dopiero w 1925 r. dzięki utworzeniu Szkolnych Kas Oszczędności. Pierwsze z nich rozpoczęły działalność w 1927 r., a w 1935 r. zostały objęte zarządem wtedy jeszcze Pocztowej Kasy Oszczędności. Patronat nad Szkolnymi Kasami Oszczędności trwa do dziś i jest statutowym obowiązkiem Banku PKO.

SKO konto dla ucznia

2020-09-24
  • Dla uczniów w wieku od 5. lat do ukończenia 13. roku życia z unikalnym serwisem internetowym dostosowanym do potrzeb dziecka
  • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta
  • Oprocentowanie zmienne 0,3% w skali roku do kwoty 2500 zł i 0,1% od nadwyżki ponad 2500 zł

Drogi rodzicu!

Jeżeli chcesz, żeby Twoje rozpoczęło przygodę z oszczędzaniem - wydrukuj formularz z załącznika. Wypełniony druk przekaż do wychowawcy lub bezpośrednio do opiekuna SKO - Dorota Jahołkowska - gabinet 011.

W razie pytań zapraszam do kontaktu poprzez dziennik Librus.

Czytaj więcej o: SKO konto dla ucznia