4f w Rudawskim Parku Krajobrazowym

Urokliwe „Kolorowe Jeziorka” w Wieściszowicach były ważnym punktem wprawy dla uczniów klasy 4f. Po omówieniu znakowanych szlaków turystycznych  oraz poznaniu historii  „Kolorowych Jeziorek”, które przedstawił pan Jerzy Rubach, młodzi turyści wyruszyli na spotkanie z przyrodą Rudawskiego Parku Krajobrazowego.

Podczas wędrówki uczniowie doskonalili umiejętność orientowania mapy za pomocą charakterystycznych obiektów w terenie i kompasu. Na trasie poznawali florę i faunę Rudaw Janowickich, a w szczególności mchy i porosty, które odgrywają bardzo ważną rolę w przyrodzie. Nie lada wyzwaniem było wejście na najwyższy szczyt podczas wyprawy-  Wielką Kopę (871 m.n.m.p).  Po długiej, wyczerpującej wędrówce wrócili do Kamiennej Góry.