Europejski Dzień Języków Obcych

W piątek, 26 września, obchodziliśmy w szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Święto obchodzone jest w Europie od 2001. Jego głównym celem jest zachęcanie wszystkich – bez względu na wiek – do nauki języków obcych.

Uczniowie mogli w tym dniu zapoznać się z gazetką tematyczną przygotowaną przez nauczycieli języka angielskiego. Uczniowie klas 4-6 przygotowali wystawę przedstawiającą plakaty o państwach europejskich. Okna szkoły udekorowano flagami europejskimi, wierszykami zachęcającymi do nauki języków obcych oraz zwrotami grzecznościowymi w różnych językach nie tylko europejskich. Wszyscy uczniowie klas 1-6 przyszli w tym dniu do szkoły ubrani w  barwy flag różnych państw, przez co na korytarzach naszej szkoły było kolorowo i wesoło.

Tekst i foto: E. Kolat