Świetlicowy mini mundial

Holandia najlepsza

We wtorek (24 czerwca) wychowawcy Świetlicy Szkolnej „Smocza Łąka” działającej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze zorganizowali po raz pierwszy Mini Mundial. Złote medale przypadły w udziale Holandii.

Do rywalizacji przystąpiło 6 zespołów: Brazylia, Holandia i Hiszpania w grupie pierwszej oraz Meksyk, Francja i Niemcy w grupie drugiej. Wychowankowie świetlicy ubrani byli w kolorowe stroje i nie zabrakło gorącego dopingu rodziców i dziadków, którzy bardzo licznie stawili się na święto piłki nożnej.

W pierwszej grupie Holandia rozprawiła się 3:0 z Brazylią oraz 3:1 z Hiszpanią, natomiast w 3 spotkaniu Brazylia pokonała2:0 Hiszpanię. W drugiej grupie prym wiedli Niemcy, którzy rozprawili się (2:0) z Meksykiem i (1:0) z Francją. W pojedynku o 2. miejsce Francja zremisowała bezbramkowo 0:0 z Meksykiem, jednak była lepsza w rzutach karnych, wygrywając 3:1.

W finale spotkały się zespoły Holandii (trener Krzysztof Pietrukiewicz) i Niemiec (trener Katarzyna Sawicka). Wygrała ta pierwsza ekipa 4:0. W małym finale Brazylia (trener Paulina Kuliś) ograła 2:1 Francję (trener Grzegorz Tomaszewski). Piątą lokatę wywalczyła ekipa Hiszpanii (trener Monika Czyż), która wygrała 4:0 z Meksykiem (trener Magda Etryk).

Najlepszym piłkarzem turnieju został uznany Dawid „Messi” Haponiuk z Holandii, a najlepiej między słupkami radził sobie Kacper Czyński z Francji.

Imprezę wsparli - Piotr Lembowicz, Andrzej Mankiewicz i Robert Regner.

Holandia: Jakub Buszkiewicz – Sebastian Studziński, Dawid Haponiuk, Jakub Lech, Kamil Małek.

Tekst i foto: Grzech