VIII Powiatowy Konkurs Muzyczny

16 maja, w naszej szkole odbył się VIII Powiatowy Konkurs "Wartości narodowe w muzyce". Do rywalizacji przystąpiło 10 drużyn.

W tym roku konkurs dotyczył życia i twórczości Fryderyka Chopina.

Wiedzą dotyczącą życia i twórczości Fryderyka Chopina popisywali się uczniowie ze szkół podstawowych z Marciszowa, Chełmska Śląskiego, Starych Bogaczowic, Krzeszowa, Lubawki, Szarocina, Ptaszkowa, Pisarzowic oraz Szkoły Podstawowej nr 1 i 2 w Kamiennej Górze.

Oprócz wiadomości dotyczących życia i twórczości kompozytora zagadnienia konkursowe obejmowały również; historię muzyki, historię sztuki, teorię i zasady muzyki.

Konkurs wygrała reprezentacja Szkoły Podstawowej w Starych Bogaczowicach w składzie: Aleksandra Gaber, Patrycja Wójcikiewicz, Lena Kuźma, nauczyciel Anna Palczak-Skwarek.

Drugie miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Kamiennej Górze w składzie: Martyna Nieczyperowicz, Hanna Mierzwa, Daria Dziakowska, nauczyciel Henryka Potoczek.

Trzecie miejsce: Szkoła Podstawowa w Krzeszowie w składzie: Klaudia Jakobschy, Anna Surma, Paulina Czekirda, nauczyciel Beata Wasilewska.

Tekst: D. Skorupiński

Foto: G. Tomaszewski