Regionalny Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny

Nieczyperowicz ósma w ścisłym finale

9 maja w Bolesławcu odbyła się I część finału XI Regionalnego Konkursu Przyrodniczo-Ekologicznego pod nazwą „Ochrona Przyrody w Polsce”. Po napisaniu testu finaliści udali się na wycieczkę przyrodniczą na trasie Bolesławiec, Lwówek Śląski, Pławna Dolna, Pilchowice.

W finale wzięło udział 22 uczniów. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice - Martyna Nieczyperowicz z kl. 6f i Agata Pałkiewicz z kl.4b.

Do ścisłego finału, który odbył się 10 maja w Staniszowie awansowało dziesięciu najlepszych, w tym Martyna Nieczyperowicz z kamiennogórskiej „jedynki”. Podczas finału młodzi ekolodzy odpowiadali na pytania dotyczące form ochrony przyrody w Polsce m.in. rozpoznawali osobliwości parków narodowych, rośliny i zwierzęta chronione w Polsce. Ostatecznie 1. miejsce zajęła Sandra Kaźmierczak z Bolesławca. Oczko niżej uplasował się Bartosz Zawadzki z Opolna. 3. miejsce zajęła Małgorzata Sykała z Lwówka Śląskiego, a na 8. miejscu Martyna Nieczyperowicz.

W XI Regionalnym Konkursie Przyrodniczo- Ekologicznym, który składał się z trzech etapów udział wzięło łącznie 1180 uczniów z 48 szkół podstawowych z byłego województwa jeleniogórskiego.