Ekolodzy najlepsi w rejonie

W poniedziałek, 14 kwietnia w Zespole Szkół Publicznych w Krzeszowie odbył się etap rejonowy  XI Regionalnego Konkursu Przyrodniczo - Ekologicznego Szkół Podstawowych pod tytułem „Ochrona Przyrody w Polsce”. W konkursie wzięło udział  20 uczniów ze szkół w Bolkowie, Chełmsku Śląskim, Krzeszowie, Czarnym Borze, Wojcieszowie oraz z kamiennogórskiej „jedynki” i „dwójki”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Anna Druciak kl.6f, Martyna Nieczyperowicz kl.6f, Agata Pałkiewicz kl.4b i Alicja Szymańska z kl. 6e.

Młodzi ludzie odpowiadali na 30 pytań testowych  z zakresu przyrody, ekologii i ochrony środowiska. Do finału awansowali:

1. Martyna Nieczyperowicz z SP Nr 1 w Kamiennej Górze

2. Weronika Czajkowska z Wojcieszowa

3. Michał Fica z Bolkowa

4. Hubert Czoch z SP Nr 2 w Kamiennej Górze

5. Agata Pałkiewicz z SP Nr 1 w Kamiennej Górze

Ostatni etap konkursu odbędzie się 9 i 10 maja. Młodzi ekolodzy spotkają się 9 maja w Bolesławcu na części pisemnej, a dzień później najlepsza dziesiątka będzie odpowiadała ustnie w Staniszowie. Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!

Tekst i foto: E. SKotarczak