Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny PANGEA

W tym roku szkolnym odbyła się kolejna (od 2005 roku) edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego PANGEA. Konkurs zorganizowała Grupa Uczelni Vistula, Międzynarodowe Gimnazjum nr 51 i Liceum Ogólnokształcące  Meridian oraz Vistula University w Warszawie. Patronat honorowy  nad imprezą objęła  Minister Edukacji Narodowej.

PANGEA krok po kroku:

  1. Konkurs przebiegał w 9  kategoriach wiekowych : szkoły podstawowe (klasy 4, klasy 5, klasy 6), szkoły gimnazjalne (klasy 1,2,3) oraz licealne (klasy 1,2,3)
  2. Do 10 grudnia 2013 należało zgłosić chętnych uczniów z klas 4,5,6.  Do konkursu zgłosiliśmy ponad 80 uczniów.
  3. Pierwszy etap konkursu odbył się 10 stycznia 2014. Uczniowie rozwiązywali zadania, które zostały przysłane do naszej szkoły i po rozwiązaniu odesłane do Warszawy w celu  sprawdzenia i opracowania wyników.

Do I etapu przystąpiło 103264 uczniów z całego kraju.

  1. Do finału dostało się 1500 osób ( 500 uczniów szkół podstawowych, 500 gimnazjalnych i 500 licealistów ) w tym trzech uczniów naszej szkoły :

Julia Szczepanek z klasy 6B

Konrad Gawerda z klasy 6E

Daniel Kaczor z klasy 5B

                   

  1. 28 marca nasi uczniowie wraz z opiekunem (nauczycielem matematyki) Renatą Cieślik oraz grupą uczniów i nauczycieli z Kamiennej Góry i okolic, którzy również zakwalifikowali się do finału, udali się do Warszawy.  Wyjazd na Konkurs połączyliśmy z mini wycieczką po Warszawie. Odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik. Byliśmy przy  Grobie Nieznanego Żołnierza, Pałacu Prezydenckim, Zamku Królewskim, w Bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela oraz na Rynku Starego Miasta.
  2. Wyniki finałowej części otrzymaliśmy 8 kwietnia. Niestety nie udało się zdobyć miejsca w pierwszej 20, ale ilość otrzymanych punktów za tak trudne zadania budzi szacunek i dumę z Julii, Konrada i Daniela.
  3. Finaliści konkursu, ich rodzice  i  nauczycielka matematyki bardzo dziękują Pani Dyrektor Małgorzacie Chodasewicz za wsparcie i pomoc w sfinansowaniu wyjazdu do Warszawy.

Tekst i foto: R. Cieśik