TRZYMAJ FORMĘ!

Program edukacyjny dla uczniów klas IV-VI

O zdrowiu naszym i naszej rodziny w znacznej mierze decydujemy sami – zależy to od naszego stylu życia. Niestety niekorzystnie zmienione zwyczaje żywieniowe i coraz to bardziej siedzący tryb życia powodują duże zagrożenie dla naszego zdrowia, a w konsekwencji choroby i krótsze życie. Dlatego zastanówmy się, ile korzyści osiągniemy wprowadzając nawet nieznaczne zmiany w naszym postępowaniu. Warto jest zmobilizować cała rodzinę równocześnie, gdyż ułatwi to wprowadzenie zmian. Poprawa stylu życia będzie najskuteczniejsza poprzez osobiste zaangażowanie i dawanie dobrego przykładu, a nie ustne przekazywanie zaleceń. Należy przyzwyczaić się do zdrowego stylu życia i zmiany wprowadzić na stałe. W stylu życia najważniejsze jest zdrowe odżywianie oraz aktywność  fizyczna.

Program realizowany jest w wybranych klasach.

- Uczniowie zapoznają się z zasadami zdrowego żywienia

- Będą potrafili czytać etykiety na produktach żywieniowych

- Będą wiedzieli ile energii zużywa się na aktywność fizyczną

- Będą wiedzieć jaka aktywność fizyczna jest korzystna dla zdrowia