MIEJSKI KONKURS KRAJOZNAWCZO - PRZYRODNICZY

30 listopada w Szkole Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze odbył się Miejski Konkurs Krajoznawczo- Przyrodniczy zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych.

Do rywalizacji przystąpiło 36 uczniów klas czwartych, piątych i szóstych z dwóch kamiennogórskich szkół podstawowych. Każda szkoła mogła wystawić dwie trzyosobowe drużyny w każdym pionie klas.

Turniej rozpoczął się od indywidualnego testu pisanego przez każdego z uczestników. Drugą konkurencją były pytania, na które odpowiadały całe drużyny. Młodzi turyści musieli wykazać się wiedzą o pierwszej pomocy (m.in. zaprezentować ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej), znakach turystycznych, wyposażeniu apteczki, roślinach, zwierzętach i obiektach turystycznych. Pytania zadawali członkowie sześciu komisji.

W teście najwięcej punktów wśród czwartoklasistów zdobyła Małgorzata Stramka (SP2), drugie miejsce zajął Adam Kołodziej (SP2), a trzecie Daria Sowa (SP1). W grupie uczniów klas piątych najlepiej test napisał Kacper Zabłocki (SP1). O jeden punkt mniej miału trzy uczennice: Aleksandra Fryzowicz (SP1), Klaudia Kozik (SP2) i Antonina Trzaskoma (SP2). Wśród szóstoklasistów wygrała Martyna Nieczyperowicz (SP1) przed Darią Dziakowską (SP1) i Sylwią Ewy (SP1).

Nagrodę indywidualną za najlepszy wynik wśród wszystkich uczniów odebrała Martyna Nieczyperowicz (SP1).

Klasyfikacja drużynowa:

KLASY IV:

I miejsce – drużyna A - SP2

II miejsce – drużyna A - SP 1: Alicja Kamińska, Daria Sowa, Szymon Mućwicki

III miejsce – drużyna B – SP 2

Po zsumowaniu punktów puchar w tej kategorii wiekowej zdobyła Szkoła Podstawowa nr 2.

KLASY V:

I miejsce – drużyna B - SP 2

II miejsce – drużyna A  - SP 2

III miejsce – drużyna A – SP 1: Justyna Modzelewska, Ilona Tomczak, Julia Żabska

Puchar wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 2.

KLASY VI:

I miejsce – drużyna B - SP 1: Daria  Dziakowska,  Hanna Mierzwa, Martyna Nieczyperowicz

II miejsce – drużyna B - SP 2

III miejsce – drużyna A – SP 1: Sylwia Ewy, Julia Szczepanek, Jakub Wilk

Puchar zdobyli szóstoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1.

Tekst i foto: E. Nieczyperowicz