Znowu przemawiali

Już po raz IX uczniowie i nauczyciele szkół powiatu kamiennogórskiego przyjęli zaproszenie Szkoły Podstawowej nr 1 z Kamiennej Góry do udziału w Konkursie Oratorskim. Tegoroczne oracje drążyły temat marzeń. „Warto marzyć? A może nie warto? Twój głos w sprawie marzeń” - takie pytanie zadali mówcom organizatorzy. Jury w składzie: Ewa Baumann- PSP Marciszów, Aldona Chwalińska – Kusztal - ZSP Pisarzowice, Alicja Knopik - PSP Ptaszków, Irena Omachel - SP nr2 Kamienna Góra i Anna Szewczyk SP1 uważnie i z wielkim skupieniem przysłuchiwało się młodym oratorom. Argumentacja zwolenników marzeń, „bujania w obłokach” i „myślenia o niebieskich migdałach”- zwyciężyła. Zwycięzcami okazali się też wszyscy przemawiający, choć jury szczególnie wyróżniło dziesięciu uczestników: Hannę Mierzwę, Antoninę Trzaskomę, Paulinę Adamczyk, Marię Knopik, Sandrę Pancerz, Miłosza Rzepiela, Jakuba Szopę, Nikolę Ziemnik, Jakuba Wilka i Amelię Kołodziej. Gratulacje.

Tekst i foto: B. Nowak-Mierzwa