Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Badminton we Wrocławiu

Sportowcy, wielokrotnie reprezentują naszą szkołę, na arenie wojewódzkiej. Tym razem badmintoniści wystartowali w Dolnośląskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. We Wrocławiu, w profesjonalnej sali – City Sports, rywalizowały dziewczęta: Hania Mierzwa i Sylwia Ewy oraz chłopcy: Tomasz Cukier i Patryk Rzeszotko.

Poziom zawodów był bardzo wysoki. Nasze dziewczęta zagrały pięć trudnych pojedynków. W fazie grupowej i w ćwierćfinale pokonały przeciwniczki ze szkół w: Kaczorowie, Jedlinie Zdrój i Wrocławiu. W półfinale nie zdołały pokonać zawodniczek z Milicza, a w meczu o trzecie miejsce uległy badmintonistkom z Bogatyni. Hania i Sylwia oraz rezerwowa Paulina Adamczyk odebrały dyplom za zajęcie czwartego miejsca w województwie. Wielkie brawa i gratulacje.

Chłopcy, już w pierwszym meczu trafili na finalistów zawodów – SP Chobienia i nie zdołali ich pokonać. W następnych meczach, poziom przeciwników był za wysoki i również przegrali swoje spotkania. Ostatecznie uplasowali się na siódmym miejscy. Rezerwowymi byli Mateusz Janczar i Damian Idek. Również gratulujemy chłopcom. Były to trudne i wielogodzinne zmagania młodych sportowców.


Kolejność  Dolnośląskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Badmintona:

Dziewczęta: 1m - SP65 Wrocław
2m - SP2 Milicz
3m - SP3 Bogatynia
4m - SP1 Kamienna Góra
5m - SP3 Jelenia Góra
SP Chobienia
7m - SP36 Wrocław
SP Jedlina Zdrój
9m - SP Kaczorów
10m - SP Złoty Stok
Chłopcy: 1m - SP3 Jelenia Góra
2m - SP Chobienia
3m - SP64 Wrocław
4m - SP2 Milicz
5m - SP1 Szklarska Poręba
SP Kaczorów
7m - SP1 Kamienna Góra
SP Żmigród
9m - SP Złoty Stok
10m - SP3 Polkowice

Tekst i foto: Z. Lema


Galeria