Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Współpraca z Domem Samopomocy w Kamiennej Górze

17.10.2013r. w ramach realizowanego projektu przez pracowników Domu Samopomocy w Kamiennej Górze „Równe szanse w społeczeństwie” z inicjatywy pedagoga szkolnego Moniki Auksztulewicz odbyło się spotkanie w szkole z panią psycholog Alicją Czajkowską, która pracuje w Domu Samopomocy w Kamiennej Górze. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy 4a wraz z wychowawcą p. Eweliną Wielochą. Pani psycholog przybliżyła uczniom temat dotyczący osób niepełnosprawnych. Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające.

Uczniowie z zainteresowaniem słuchali wykładu o niepełnosprawnych znajdujących się w naszym mieście. Wymieniali się również swoimi spostrzeżeniami.

Druga część zajęć odbyła się 07 listopada 2013r. gdzie braliśmy udział w warsztatach integracyjnych z podopiecznymi Domu Samopomocy w Kamiennej Górze. Warsztaty prowadzone przez panią Alicję Czajkowską sprawiły uczestnikom wiele radości i satysfakcji. Wszyscy bawiliśmy się wspaniale!

Na zakończenie gospodarze oprowadzili naszą grupę po salach, w których odbywają się różne zajęcia. Pokazali nam swoją jadalnię, kuchnię, stolarnię i gabinet terapeutyczny.

30.11.2013r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze odbędzie się konferencja podsumowująca projekt. Pani pedagog Monika Auksztulewicz wybierze kilku uczniów, którzy będą mogli podzielić się własnymi spostrzeżeniami.

Tekst: M. Auksztulewicz

Foto: M. Auksztulewicz i E. Wielocha


,center>

Galeria