Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Sukcesy w strefie

Dwa zespoły badmintonistów uczestniczyły w kolejnym etapie Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W mistrzostwach strefy jeleniogórskiej, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 1 w Szklarskiej Porębie, wystąpiła reprezentacja dziewcząt  i chłopców. Były to bardzo udane zawody.

Hania Mierzwa i Sylwia Ewy rozpoczęły rywalizację od porażki z SP 3 z Bogatyni. Mimo tej przegranej, wygrywając kolejne trzy mecze, zajęły  drugie miejsce w strefie jeleniogórskiej. W wygranych meczach pokonały rywalki z Krzeszowa, Jeleniej Góry i Szklarskiej Poręby. Również na drugim miejscu uplasowali się chłopcy. Tomasz Cukier i Patryk Rzeszotko, w fazie grupowej, pokonali(3 – 0)zawodników z Krzeszowa i Piechowic.
W półfinale stoczyli bardzo trudny i wyczerpujący pojedynek z gospodarzami zawodów – SP 1 Szklarska Poręba. Ostatecznie zwyciężyli 3 – 2.
W finale zawodów nie sprostali, bardzo dobrze grającym zawodnikom ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Jeleniej Górze(polegli 0 – 3). Podstawowych zawodników uzupełniali i wspierali gracze rezerwowi: Paulina Adamczyk, Mateusz Janczar i Damian Idek. Obie reprezentacje wywalczyły awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 18 listopada we Wrocławiu.

Gratulujemy ambitnej i sportowej rywalizacji, życzymy powodzenia w finale wojewódzkim.
Ostateczna kolejność zawodów:
Dziewczęta: 1 SP 3 Bogatynia
2 - SP 1 Kamienna Góra
3 - SP 3 Jelenia Góra
4 SP Krzeszów
5 - Sp 1 Szklarska Poręba
Chłopcy: 1 - SP 3 Jelenia Góra
2 - SP 1 Kamienna Góra
3 - SP 1 Szklarksa Poręba
4 - SP 1 Piechowice
5 - SP 3 Bogatynia
6 - SP Krzeszów                  


Tekst i foto: Z. Lema