Jesienny rajd szkolny

W piątek, 18 października 2013 r. został zorganizowany przez Kamiennogórskie Stowarzyszenie „Jedynka”  przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra Rajd Jesienny Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze, w którym uczestniczyli uczniowie klas IV-VI naszej szkoły.

Rajd został poprzedzony dwoma konkursami plastycznymi: na znaczek rajdowy oraz mapkę trasy, które zostały rozstrzygnięte na poziomie poszczególnych klas.

Klasy IV wędrowały z Raszowa, gdzie zwiedzili Mauzoleum Schaffgotschów do Kamiennej Góry. Trasę poprowadził pan Lucjan Lipiński z pielęgniarką Zofią Cukier.

Klasy V wędrowały z Marciszowa przez Lisie Góry, Antonówkę i ruiny zamku Grodztwo do Kamiennej Góry. Trasę poprowadził pan Ryszard Moździoch z pielęgniarką Aldoną Adamczyk.

Klasy VI wędrowały z Krzeszowa, gdzie zobaczyli zabytek średniowiecznego prawa karnego – kamienny krzyż pokutny oraz zwiedzili Bazylikę Mniejszą, przez Betlejem z drewnianym Pawilonem Opatów na Wodzie, a następnie zboczem Długosza i Górę Parkową do Kamiennej Góry. Trasę poprowadził Jerzy Rubach z pielęgniarką Anną Kołodziejską.

Po przybyciu do szkoły wszystkich tras odbyły się dwa konkursy: krajoznawczy oraz „Bezpieczne Wędrowanie”, w których klasy były reprezentowane przez trzyosobowe drużyny. Łączna punktacja z obu konkursów była podstawą klasyfikacji w poszczególnych pionach klasowych.

Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali pamiątkowe znaczki rajdowe oraz zostali poczęstowani przez organizatorów pieczonymi kiełbaskami i gorącą herbatą.

Podczas zakończenia rajdu ogłoszono wyniki wszystkich konkursów rajdowych, a ich uczestnicy otrzymali nagrody w postaci albumów, przewodników i map turystycznych, które młodzieży wręczała pani Małgorzata Chodasewicz – dyrektor szkoły.

Koordynatorem Rajdu Jesiennego była Ewa Skotarczak, której w pracach organizacyjnych pomagała Emilia Nieczyperowicz.

Informacja pochodzi od pana J. Rubacha

Foto: z prywatnych zbiorów uczestników rajdu

klasy czwarte - galeria

klasy piąte - galeria