Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Kamiennej Górze

Młodzi przyrodnicy

W naszej szkole, 5 marca 2013 r., odbył się szkolny etap konkursu przyrodniczego pod hasłem „Bądźmy przyjaciółmi przyrody” zorganizowanego przez Zarząd Ligi Ochrony Przyrody w Jeleniej Górze. W konkursie tym którym brali udział uczniowie klas II – III.

Oto laureaci szkolnego konkursu przyrodniczego:

I miejsce - Agatka Pałkiewicz kl. 3 b

II miejsce - Zosia Niemira kl.3 b

III miejsce - Amelia Filipiak kl. 3 b

IV miejsce - Zuzia Kiepas kl. 3 a


Laureaci szkolnego konkursu przyrodniczego zakwalifikowali się do II etapu rejonowego, który odbył się 25 marca2013 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Piechowicach.


Oto laureaci II etapu rejonowego.

I miejsce - Agatka Pałkiewicz kl. 3 b

II miejsce - Zosia Niemira kl.3 b

III miejsce - Amelia Filipiak kl.3 b


Laureaci rejonowego konkursu przyrodniczego zakwalifikowali się do regionalnego konkursu przyrodniczego pod hasłem „Bądźmy przyjaciółmi przyrody”, który odbył się dnia 19 i 20 kwietnia 2013 r.


Podczas III i IV etapu regionalnego konkursu przyrodniczego uczestnicy finału wraz z opiekunem, panią Katarzyną Grzelak, brali udział w dwudniowej wycieczce.


W trakcie wycieczki, w Kowarach, uczennice wzięły udział w części pisemnej III etapu regionalnego, następnie zwiedzały szkółkę leśną pod opieką przedstawiciela nadleśnictwa, zwiedzały Zaporę nad jeziorem Pilchowickim oraz Zamek Podań i Legend w Pławnie następnie zamieszkały w schronisku, w miejscowości Łupki koło Wlenia. W schronisku ogłoszono wyniki III etapu regionalnego.

Do IV etapu regionalnego zakwalifikowała się uczennica naszej szkoły – Agatka Pałkiewicz.

Agata Pałkiewicz w tym etapie zajęła I miejsce.

Gratulujemy wspaniałego wyniku !!! Jesteśmy z niej dumni.


Tekst i foto: K. Grzelak