Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Kamiennej Górze

Srebrne trójki z jedynki

We wtorek (26 marca 2013) w Smolniku odbył się finał strefy jeleniogórskiej w mini piłce siatkowej “3” chłopców. Wystartowało sześć zespołów – mistrzów i wicemistrzów powiatów. Powiat kamiennogórski reprezentowała drużyna z naszej szkoły składająca się z uczniów klasy sportowej 5f.

Siatkarze z “Jedynki” zagrali dobry turniej. Wygrali bardzo wysoko pierwsze trzy swoje pojedynki nie wypuszczając przeciwników z dziesiątki.
Następnie mieli ciężką przeprawę z drużyną z Bolesławca. Wygrali ten mecz dopiero w tieabreku i do meczu o złoto przystąpili już bardzo zmęczeni. Mistrzowie sprzed roku SP - Smolnik znowu okazali się lepsi, ale udowadnili to dopiero w tieabreku. Bardzo trudną i skuteczną zagrywką popisywał się Marcel Mikulski, który został najlepszym zawodnikiem naszej drużyny.

Skład naszej srebrnej drużyny: Jakub Żuk, Jakub Kuklis, Patryk Rzeszotko, Marcel Mikulski, Marcin Motak, Michał Starzec rez: Seweryn Jerzak i Mateusz Barszczewski.
Gratulujemy całej drużynie wywalczenia  srebrnych medali drugi rok z rzędu. Za rok czekamy na złoto (do trzech razy sztuka).


KLASYFIKACJA KOŃCOWA STREFY JELENIOGÓRSKIEJ

  1. SP Smolnik
  2. SP1 Kamienna Góra
  3. SP2 Bolesławiec
  4. SP1 Pieńsk
  5. SP3 Jelenia Góra
  6. SP Giebułtów  

Teskt i foto: A. Cukier