Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Kamiennej Górze

Bardzo udany start na zawodach wojewódzkich – II miejsce

15 listopada hala sportowa przy ulicy Złotniczej w Jeleniej Górze gościła najlepszych badmintonistów z województwa dolnośląskiego w kategorii szkół podstawowych. Wraz z zawodnikami z Krzeszowa reprezentowaliśmy powiat kamiennogórski. W zawodach wystartowało 11 zespołów.
Zawodnicy z Krzeszowa i Kamiennej Góry pokonali wszystkich rywali w rozgrywkach grupowych. W ćwierćfinale obie szkoły stoczyły trudne, ale zwycięskie pojedynki. Krzeszów wygrał z podstawówką ze Żmigrodu 3 – 1. “Jedynka” zwyciężyła 3 – 2 ze szkołą z Milicza. Zespoły z naszego powiatu spotkały się w grze o finał. W półfinale, “jedynka” wygrała 3 – 1.W spotkaniu o złoto, Dominika, Sandra, Szymon i Alek – mistrzowie strefy jeleniogórskiej, ulegli  1 – 3 mistrzom strefy legnickiej – Szkole Podstawowej w Lipie. W meczu o trzecie miejsce, po emocjonującym pojedynku, Krzeszów pokonał 3 – 2 rywali ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Jeleniej Górze.Szkoły ze strefy jeleniogórskiej prezentują bardzo wysoki poziom w grze w badmintona. W zawodach wojewódzkich uplasowały się na czołowych miejscach. Badmintoniści z naszej szkoły, w latach ubiegłych, dwukrotnie zdobywali złote i brązowe medale. Srebrny, w tym roku, jest uzupełnieniem cennej kolekcji.
Czołowa klasyfikacja:
I miejsce – SP Lipa
II miejsce – SP 1 Kamienna Góra
III miejsce – SP Krzeszów
IV miejsce – SP 3 Jelenia Góra
Skład SP 1 Kamienna Góra: Dominika Surma, Sandra Skrzypczyk, Szymon Cukier i Aleksander Mordarski. Rezerwowi: Sylwia Ewy, Hanna Mierzwa, Adrian Dziedzic, Artur Błażej.
Tekst i foto: Z. Lema