Wyszukiwarka

FINAŁ DOLNOŚLĄSKI

4. kwietnia 2012 r. w Świdnicy odbył się pierwszy z dwóch finałów dolnośląskich, do których zakwalifikowali się uczniowie SP-1 Kamienna Góra. Dziś o tytuł mistrza walczyli chłopcy z 6f w tzw. siatkarskich czwórkach,

natomiast 19 kwietnia b.r. do Złotoryi pojadą siatkarskie trójki, czyli chłopcy z 5f. Obie nasze siatkarskie ekipy to mistrzowie województwa sprzed roku. Chłopcy z SP-1 w pierwszym meczu pokonali 2:1 rówieśników z SP8 Świdnica, a następnie rozgromili 2:0 kolegów z SP7 Głogów. Po obu równie wysoko wygranych meczach w finale czekali już na nas odwieczni rywale z SP50 Wrocław. Pierwszy set zakończył sie zwycięstwem Wrocławian, drugi natomiast zwycięstwem Kamiennogórzan. Podobnie jak rok temu o mistrzostwie między tymi szkołami zadecydował tiebreak. Po bardzo wyrównanym i emocjonującym decydującym secie chłopcy z SP50 Wrocław zostali mistrzami Dolnego Śląska. Ostateczny wynik meczu finałowego 2:1 (25:20, 19:25, 15:12). Chłopcy z SP-1 Kamienna Góra odebrali puchar, dyplom oraz medale za wicemistrzostwo, a Kacper Korpikiewicz ponadto odebrał nagrodę indywidualną za najlepszego zawodnika turnieju. Skład SP-1: JAKUB SZYDŁOWSKI, KACPER KORPIKIEWICZ, KONRAD PAZGAN, MATEUSZ BIJAK, KACPER GĄSIENICA-JĘDRZEJCZYK oraz DANIEL ŻYWICKI, MACIEJ DROŻDŻOWSKI, MACIEJ JAWOREK, KRZYSZTOF STRUKOWSKI, SŁAWOMIR SŁAWIŃSKI. Trenerem drużyny jest p. Andrzej Cukier.