85 Urodziny Kubusia Puchatka

20 października 2011 roku odbyły się uroczyste obchody 85 urodzin Kubusia Puchatka. Obchody tego święta w Szkole Podstawowej nr 1 zostały zapoczątkowane w październiku 2003 roku przez nauczycielkę nauczania zintegrowanego Magdalenę Giercarz-Borkowską.

W następnym roku pani Magda zorganizowała urodziny ulubionego misia w świetlicy szkolnej „Smocza Łąka”. Od tej pory Kubuś świętuje zawsze w październiku w gronie przyjaciół ze „Smoczej Łąki”. W tym roku już po raz ósmy urodziny Puchatka stały się okazją do wspólnej świetlicowej zabawy. Zorganizowała ją wychowawczyni świetlicy Katarzyna Sawicka. Jak zawsze uroczystość zgromadziła wiele dzieci – w tym roku urodzinowe „Sto lat!” śpiewało blisko 80 wychowanków świetlicy. Każdy z nich mógł wykazać się wiedzą na temat bohaterów powieści o Puchatku oraz uczestniczyć w wesołych zadaniach i ciekawych quizach. Jako prezent dla solenizanta, każda grupa świetlicowa przygotowała krótki występ artystyczny. Zabawę zwieńczył tradycyjnie ogromny tort urodzinowy.

Puchatku, życzymy Ci jeszcze więcej przyjaciół!