SZKOLNY TURNIEJ JĘZYKOWY

W piątek 9 czerwca 2017 r. odbył się w naszej szkole Turniej Językowy adresowany do uczniów klas czwartych. Najpierw uczniowie wszystkich klas czwartych przeszli eliminacje klasowe, w których wyłonione zostały 6-osobowe zespoły, które dzielnie reprezentowały swoich kolegów i koleżanki na etapie szkolnym.

Turniej rozpoczęła pani Dyrektor Katarzyna Bielewicz – Czyczkan od powitania uczniów życząc im powodzenia, a panie Elżbieta Borchardt oraz Aniela Rams poprowadziły kolejną już edycję turnieju. Następnie uczniowie przeszli do rozwiązywania 6 zadań, na przemian w języku angielskim i niemieckim. Były to m.in. Crossword – krzyżówka, Wordsearch – diagram, Match – dopasowywanie wyrażeń oraz dyktando dochodzące czy zadania matematyczne.

Wszyscy uczniowie dzielnie walczyli, ale zwycięzca może być tylko jeden. W roku szkolnym 2016/2017 najlepszymi okazali się reprezentanci klasy 4 F – Ania Kulas, Kasia Pawłowska, Bartek Smyda, Korneliusz Pawłowski oraz Miłosz Regewicz. Miejsce 2 zajęła klasa 4 C w składzie Dawid Borkowski, Michał Nawrocki, Marcel Matynia oraz Maks Kowbel, a 3 miejsce należy do klasy 4 B – Kamil Kubacki, Aniela Piksa, Mateusz Wrona, Oliwier Cincio.

Serdeczne podziękowania za nagrody składamy p. Dyrektor.

Na zakończenie każdy uczeń otrzymał słodki upominek, który został natychmiast skonsumowany ;-)