Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

FINAŁ- TU BYŁAM! Zosia Makaś :)

W piątek, 31 marca 2017 roku, Kraków przywitał mnie piękną pogodą. Przybyłam do serca Małopolski, aby uczestniczyć w finale XIII Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień ”.

O godzinie piętnastej miałam się stawić na Uniwersytecie Pedagogicznym pod salą 414. Oczywiście byłam punktualnie. Przed konkursem każdy otrzymał dyplom finalisty i losowo wybraną książkę. Do mnie trafił poradnik o dobrym zachowaniu pt. „Przepraszam, ja tu stałem”, autorstwa Peggy Post.

Na początku bardzo się stresowałam, podobnie jak moi konkurenci. Wszyscy z niecierpliwością wyczekiwali, aż zaproszą nas do sali i przystąpimy do konkursu. Po dwudziestu minutach, organizatorzy oznajmili, że możemy wejść i zająć miejsca w sali. Gdy wszyscy już usiedli, rozdano nam po dwie kartki. Na jednej widniało pięć obrazków, a druga była czysta, abyśmy mogli umieścić na niej pracę konkursową. Organizator wytłumaczył nam, że musimy napisać opowiadanie, inspirując się dowolnie zinterpretowanymi obrazkami. Mieliśmy na to sześćdziesiąt minut. Dużo i.. mało.
Przez ten czas dałam upust mojej fantazji i napisałam całkiem ciekawe opowiadanie.

Po konkursie wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni ze swoich prac (a przynajmniej robili takie wrażenie). Ja również czułam się usatysfakcjonowana. Wprawdzie wyniki konkursu nie są jeszcze znane, ale dla mnie najważniejsza jest przeżyta tam przygoda.

 

                                                                   Zofia Makaś, kl. 6 c

Autor: A. Wnuk

Galeria