Światowy Dzień Książki

W tym roku obchody Święta Książki rozpoczęły się dużo wcześniej, bo już 4 kwietnia. A to za sprawą akcji Wielkie Pisanie, do której przystąpiły prawie wszystkie klasy wraz z wychowawcami oraz nauczyciele. Dzięki pomysłowości i zaangażowaniu powstała książka. Niecodzienna. Niezwykła. Zwariowana.

Oprócz tej akcji biblioteka szkolna zorganizowała wystawę „Witamy w Bullerbyn”. Oryginalne i niezwykłe prace uczniów klasy 3d i 3fmożna było podziwiać przez cały tydzień. Podczas oglądania  ekspozycji uczniowie poznawali ciekawostki dotyczące życia autorki poczytnej powieści dla dzieci- Astrid Lindgren.

Aby wszyscy zapamiętali, że 23 kwietnia przypada Święto Książki, cała szkoła została przyozdobiona aforyzmami, przysłowiami, których bohaterem była  właśnie książka.

Autor: A. Gemza & M. Lebda