Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Wszystkie kolory świata

W październiku nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Wszystkie Kolory Świata. Jest to projekt UNICEF, którego celem jest zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Angoli. W ramach tej akcji uczniowie przygotowywali charytatywne szmaciane laleczki.
Akcja na terenie szkoły rozpoczęła się w grudniu 2016 r. - uczniowie otrzymali materiały pozwalające przygotować laleczki oraz zapoznali się z sytuacją dzieci w Angoli. Następnym etapem było wykonanie laleczek przez chętne dzieci, mogli im również pomagać rodzice.

Laleczki te są niezwykłe, bo symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda z nich ma swoją tożsamość. Dzieci same wybrały dla zrobionej przez siebie laleczki kraj pochodzenia, kolor skóry, strój, a także imię i wiek, dane umieściły w specjalnym „akcie urodzenia”. Laleczki zostały wystawione w auli szkolnej w piątek, 3 lutego. W szkole uszyto 35 laleczek. Dzieci wszystkich klas obejrzały i oceniły zaprezentowane tam prace. W drodze głosowania na ”najbardziej oryginalną laleczkę” uczniowie wybrali najciekawsze prace. Laleczka najwyżej oceniona weźmie udział w ogólnopolskim konkursie prowadzonym na Facebooku, na oficjalnej stronie projektu Wszystkie Kolory Świata. Główną nagrodą jest koncert Majki Jeżowskiej w zwycięskiej szkole. W dniach 6 – 7 lutego 2017 r. na korytarzu szkolnym odbędzie się kiermasz, na którym będzie można zaadoptować (zakupić) laleczkę. Na kiermasz zapraszamy uczniów, rodziców i opiekunów. Zebrana kwota zasili konto UNICEFU, a tym samym przyczyni się do  zakupu szczepionek ratujących życie dzieci w Angoli. 

Opiekunki SK PCK, realizujące projekt w naszej szkole, kierują ogromne słowa podziękowania do uczniów i ich rodziców. Gdyby nie oni, nie byłoby tych pięknych i jedynych w swoim rodzaju laleczek. To dzięki nim możemy realizować tę piękną misję w naszej placówce.

galeria

Autor: G. Błażków & G. Tomaszewski

Galeria