GRUPA”T” z Torunia - po raz drugi w naszej szkole!!!

12.grudnia 2016 r. w naszej szkole odbyły się dwa spektakle teatralno – profilaktyczno – edukacyjne.

Aktorzy GRUPY „T” z Torunia zaprezentowali dla uczniów klas 1-3 spektakl pt. „Supełki – nieoczekiwana zamiana miejsc”.

Dzieci od najmłodszych lat przejawiają naturalną ciekawość i fascynację światem zwierząt. Wrodzoną umiejętność współodczuwania jest cecha, którą należy pielęgnować, wpływa ona bowiem na pozytywną postawę wobec natury. Celem spektaklu było rozwijanie empatii, wrażliwości i szacunku wobec istot żyjących. Aktorzy pragnęli pokazać małym widzom, że zwierzaki odczuwają zarówno ból jak i emocje, mają swoją niepowtarzalną osobowość oraz potrzeby.

Była to niezwykła zabawna i pouczająca opowieść. Udowodnili :), że zwierzęta potrafią mówić ludzkim głosem, kiedy tylko potrafimy słuchać. Duża różnorodność postaci oraz połączenie gry żywych aktorów i lalek (pacynek) zagwarantowała wyśmienite widowisko.

„Jesteśmy na zawsze odpowiedzialni za to, co oswoiliśmy”.
Antoine de Saint-Exupéry „MAŁY KSIĄŻĘ”

Drugi spektakl był przygotowany dla uczniów klas 4-6 pt. „Wielka ucieczka”.

W dzisiejszych czasach problem uzależnienia wśród dzieci i młodzieży jest bardzo powszechny.
W ostatnich latach szczególnie groźne są tzw. dopalacze.

Celem tego spektaklu, było uświadomienie młodym odbiorcom, jakie konsekwencje niesie za sobą sięganie po używki. Aktorzy pragnęli pokazać w jaki sposób odmawiać i wzmacniać w sobie postawę asertywną, a także gdzie szukać wsparcia w przypadku przeżywania trudności. Udowodnili, że można świetnie bawić się i aktywnie spędzać czas bez środków psychoaktywnych.

Spektakl był pouczający, zabawny dający duża porcję walorów edukacyjnych i zarazem był niepowtarzalną okazją do bezpośredniej zabawy z aktorami. Cała gama oryginalnych bohaterów Serce, Mózg, Wątroba, Oczy, wartka akcja i rozbrajający kunszt kabaretowy zagwarantował niesamowite widowisko zarówno dla dziecięcego jak i dorosłego widza.

Przedstawienie „Wielka ucieczka” to było niezapomniane wrażenie estetyczne oraz świetna zabawa!

Koordynator spotkań

Autor: Monika Auksztulewicz