XV FESTIWAL TEATRALNY

W dniu 28.11.2016 roku w Centrum Kultury już po raz piętnasty odbył się Festiwal Teatralny „Zdrowym być”. Na tegorocznym XV Festiwalu zespoły miały możliwość propozycji własnego tematu przedstawienia! W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich promowane było szeroko pojmowane czytelnictwo, więc prezentowane przedstawienia zawierały wątki literackie bądź poetyckie.

W Festiwalu wystąpiły amatorskie grupy teatralne, grupy przedszkolne, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych:

- Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Krzeszowie pod opieką p. Aleksandry Migacz i p. Jolanty Ostrowskiej z inscenizacją pod tytułem „Witaminy jemy, więc zdrowo żyjemy",
- Przedszkolaki z Pierwszego Prywatnego Przedszkola „Stokrotka” w Kamiennej Górze pod opieką  p. Patrycji Wojtaszek i p. Angeliki Lemiech z przedstawieniem „Podróż do krainy witamin”,
- Grupa „Biedronki” z Przedszkola Publicznego nr 3  w Kamiennej Górze pod opieką p. Renaty Bizoń z inscenizacją „Ruch to zdrowie”,
- Grupa VIII „Kłapouszki” z Przedszkola Publicznego nr 2 w Kamiennej Górze pod opieką p. Małgorzaty Piotrowskiej–Szkaradek” z przedstawieniem pod tytułem „Słaba żaba”,
- Uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze pod opieką p. Agnieszki Dyrcz i p. Katarzyny Adamczyk z inscenizacją „Mucha u doktora”,
- Uczniowie klasy 2e i 2f ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze pod opieką p. Katarzyny Grzelak i p. Małgorzaty Pawlikowskiej z przedstawieniem pod tytułem „Dbając o przyrodę, dbamy o siebie",
- Grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze pod opieką p. Anny Szewczyk z inscenizacją pod tytułem „Ambaras w bajkowym lesie”,
- Grupa teatralna „Teraz my” z Gimnazjum w Pisarzowicach pod opieką p. Aldony Chwalińskiej-Kusztal z przedstawieniem pod tytułem „…z daleka – niedaleka…może stąd…?”.

Wszystkie występy podobały się widzom i były nagradzane gromkimi brawami. Na koniec p. dyrektor Katarzyna Bielewicz-Czyczkan wręczyła nagrodę - pluszaka dla najlepszego aktora z każdej grupy oraz słodycze dla wszystkich aktorów i dyplom za uczestnictwo w festiwalu. Opiekunkom grup zostały wręczone podziękowania. Na koniec wykonano pamiątkowe zdjęcia, które można obejrzeć w galerii.

Chciałabym gorąco podziękować p. dyrektor Katarzynie Bielewicz-Czyczkan za ufundowanie wszystkich nagród, p. Annie Szewczyk za zaprojektowanie dyplomów i podziękowań, p. Monice Czyż za wykonanie dekoracji, p. Grzegorzowi Mszaneckiemu za obsługę muzyczną i dyrekcji Centrum Kultury za udostępnienie sali.

prowadząca Małgorzata Pawlikowska

Autor: Małgorzata Pawlikowska