BIAŁAS Z MEDALEM

W ostatnią niedzielę (6 listopada) Dom Kultury w Krzeszowie był po raz pierwszy w historii organizatorem finału Dolnego Śląska w warcabach 100-polowych. Wicemistrzem województwa w gronie orlików został uczeń naszej szkoły -  Adrian Białas (na zdjęciu).

Po zawodach strefy jeleniogórskiej w Siedlęcinie do finału województwa w Krzeszowie awans uzyskało troje uczniów SP nr 1
w Kamiennej Górze – Adrian Białas, Kacper Czyński i Paulina Majerska.

W orliczkach bezkonkurencyjna okazała się Karolina Pawlak z Wrocławia, która zgromadziła komplet 14 pkt. Na szóstej pozycji rywalizację ukończyła, w stawce 15 zawodniczek, Paulina Majerska (7 pkt.) z kamiennogórskiej „Jedynki”. W rywalizacji chłopców bezkonkurencyjny był Filip Domaradzki (13 pkt.) z Wrocławia. Drugi był Adrian Białas z kamiennogórskiej "Jedynki", który wygrał pięć z siedmiu partii.

Rywalizację młodzików zdominował kompletem 14 „oczek” Marek Barabasz z Dzierżoniowa. Jednego punktu do medalu zabrakło Kacprowi Czyńskiemu z "Jedynki", który zajął siódmą pozycję z 8 „oczkami”. Były uczeń naszej szkoły Dawid Nowak był trzynasty (5 pkt). Jedyny złoty medal dla naszego powiatu zdobył w kategorii juniorów młodszych Jakub Zasada z Krzeszowa. Mistrzynią województwa seniorek została Jolanta Jurusik z Wrocławia (14 pkt.). Anna Bogusz  z „Jedynki” uplasowała się na piątym miejscu (7 pkt.).

Autor: G. Tomaszewski