Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają

Pod takim hasłem w piątek 30.09.2016 r. w naszej szkole obchodziliśmy VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Wśród 2855 szkół zgłoszonych do udziału w akcji, znalazła się również nasza. Od poniedziałku szkołę ubogacają, pojawiające się na drzwiach sal lekcyjnych i nie tylko, kolorowe plakaty czy rymowanki, w których przewodnim tematem jest tabliczka mnożenia. Na szkolnych schodach można także zauważyć kolorowe przykłady tabliczki mnożenia.

Tego dnia na szkolnych korytarzach „Patrole Egzaminacyjne” oczekiwały na chętne osoby, które chciałyby zdać egzamin z i uzyskać tytuł „eksperta tabliczki mnożenia”. Uczniowie klasy 6a wraz z koordynatorem przedsięwzięcia panią Emilią Nieczyperowicz, wyruszyli również do centrum Kamiennej Góry, aby sprawdzić, czy starsi tabliczkę mnożenia znają.

Jednak punktem kulminacyjnym obchodów dnia tabliczki mnożenia był konkurs o tytuł – „Mistrza Tabliczki Mnożenia”, który pod czujnym okiem Jury, w skład, którego wchodzili: p. dyrektor Katarzyna Bielewicz – Czyczkan oraz dwie uczennice klasy 6a - Nikola Klimczak i Daria Maślej, uzyskali:

Klasy IVf: Korneliusz Olszewski i Oliwier Zych

Klasy Vc:  Kamil Bagniuk i Czyński Kacper

Klasy Vf: Dominika Druciak i Oliwia Gajda

Konkurs umilały fantastyczne piosenki czy „tabliczkowe wierszyki” ułożone przez uczniów poszczególnych klas.

galeria zdjęć ...