ABC Wędkarstwa

Aby poznać tajniki ciekawej formy spędzania czasu wolnego, jaką jest wędkarstwo uczniowie klasy 4c i 4f wyszli poza szkolne mury nad kamiennogórski zalew.

Podczas spotkania, które poprowadził p. Arkadiusz Rusiecki - prezes Koła PZW Kamienna Góra „Miasto” młodzi przyrodnicy poznali podstawowy sprzęt wędkarski, metody i techniki połowu, a także sposoby przygotowywania zanęty i przynęty. Z uwagą wysłuchali informacji na temat gatunków ryb zamieszkujących zbiornik wodny, wymiarów i okresów ochronnych. Mogli z bliska obejrzeć ikrę i złowione przez p. Arka ryby – jazgarza i płotkę oraz jedyną żyjącą w zalewie małżę - szczeżuję. Ważnym punktem lekcji w terenie było poznanie dekalogu etycznego wędkarza. Zmarznięci , ale z bagażem nowych doświadczeń „młodzi wędkarze” wrócili do szkoły.

Autor: E. Skotarczak