Zwiedzamy Arado

Korzystając z Dni Otwartych Funduszy Europejskich, uczniowie naszej szkoły z kl. 4a, 5b, 5d, 6a i 6c bezpłatnie zwiedzili kamiennogórskie podziemia Arado.

Pod okiem tajemniczego przewodnika zgłębiali zagadki ukryte w tym podziemnym kompleksie. Fabularyzowana lekcja dostarczyła naszym uczniom nie tylko wiedzy historycznej, ale także wielu emocji. Bo momentami robiło się zupełnie ciemno, niekiedy padały strzały, a potem wpadał niemiecki oficer rozzłoszczony tym, że na obiad ktoś śmiał mu podać pierogi. Ruskie!

Oprócz tych wątków żartobliwych były również chwile zupełnej powagi, np. gdy uczniowie minutą ciszy uczcili więźniów filii obozu koncentracyjnego „Gross Rosen”, którzy podczas wojny stracili życie w sztolniach Arado.

Autor: Anna Wnuk