Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Dramatyczny finał

Kamiennogórski MOS zorganizował w środę 13 kwietnia powiatowy turniej mini piłki siatkowej „dwójek” dziewcząt ze szkół podstawowych. Siatkarki z naszej szkoły zostały mistrzyniami powiatu, chociaż dzielnie w finale przeciwstawiły się im zawodniczki z Ptaszkowa.

Do zawodów zgłosiło się 6 zespołów z powiatu, które grały w 2 grupach eliminacyjnych. Z pierwszej do półfinału weszły – Lubawka i Szarocin, natomiast z drugiej „jedynka” i Ptaszków. Spotkania półfinałowe były raczej jednostronne – Ptaszków pokonał w miarę łatwo 2:0 (25:9, 27:25) Lubawkę, natomiast w drugim ”jedynka” wypunktowała Szarocin w takim samym stosunku (25:5, 25:8).

Finał trzymał w napięciu do ostatniej piłki. Ptaszków prowadził po pierwszym secie całkiem zasłużenie 25:19. W drugim „jedynka” wzięła srogi rewanż, wygrywając 25:5. O zwycięstwie miał decydować tie-break. Prowadzenie w nim zmieniało się jak w kalejdoskopie. Najpierw przy zmiennie stron prowadziła 8:5 „jedynka”, ale podopieczne Justyna Sowińskiej szybko nadrobiły straty z nawiązką (11:9, 14:12). Siatkarki z  Ptaszkowa miały nawet dwie piłki meczowe, jednak „jedynka” (opiekun Sławomir Skotarczak) zaszalała na zagrywce (17:15). Przeciwniczki miały kłopoty z odebraniem serwisów Antoszczak i Tomaszewskiej.

W małym finale, SP z Lubawki (opiekun Adam Kopeć), wygrała po ciężkim pojedynku 2:1 (25:11, 23:25, 16:14) z Szarocinem (Marcin Bieńkowski). W ekipie Lubawki wyróżniła się na pewno Weronika Dyczkowska, natomiast w Szarocinie - Daria Gierasimowicz. Piąty był Marciszów, a stawkę zamknęło Chełmsko Śląskie).

 „Jedynka”: Antoszczak, Tomaszewska, Lembowicz, Frank, Skrzydlewska, Okrzejska.

Galeria