Edukacja myśliwska

W czwartek, 28 stycznia 2016 roku klasę 5c odwiedził myśliwy p. Henryk Kubieniec z Koła Łowieckiego Knieja Lubawka.

Podczas spotkania myśliwy przekazał uczniom wiele wskazówek na temat dokarmiania ptaków oraz mówił o zmianach zachodzących w naszym środowisku. Przedstawił także racje obrońców przyrody i tych, którzy żyją z rolnictwa i lasów, poprzez co znacząco wpływają na otaczającą przyrodę. Starał się wpoić młodzieży potrzebę szukania kompromisu między ekologami, lasami, myśliwymi i rolnikami w sprawie ochrony zasobów naturalnych, ustalania optymalnej populacji zwierząt dziko żyjących oraz jak my- społeczność powinniśmy postępować, aby swoim działaniem nadmiernie nie niszczyć środowiska naturalnego. Na koniec spotkania każdy z uczniów wziął udział w montażu karmnika (było wesoło - nie każdemu od razu udało się wkręcić elementy złączne). Zmontowany i wypełniony ziarnem karmnik został umieszczony na parapecie okiennym w pracowni przyrodniczej.

Autor: E. Skotarczak