Warsztaty przyrodnicze dla przedszkolaków

Już  po raz drugi naszą szkołę odwiedziła grupa  „Kłapouszki” z Publicznego Przedszkola Nr 2 w Kamiennej Górze. Tym razem celem wizyty było poznanie pomocy i przyrządów, które pomagają badać świat przyrody.

Podczas warsztatów można było zauważyć, że przedszkolaki są wyjątkowo ciekawe świata i nie tylko tego „makro”, który mogą zobaczyć, ale też tego „mikro”, którego gołym okiem na co dzień nie dostrzegają.

W trakcie  zajęć  „Kłapouszki” poznały m.in.  budowę i działanie mikroskopu i lupy. Zajrzały do wnętrza komórek, spojrzały owadom i pajęczakom w oczy, oglądały fragmenty roślin. Nie zabrakło również zabaw badawczych, które dostarczyły małym odkrywcom mnóstwo radości, śmiechu i zdziwienia.

Bardzo dziękuję uczennicom klasy 5c za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu zajęć.

Autor: E. Skotarczak