Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Przemawialiśmy dziesiąty raz…

W naszej szkole odbył się X-jubileuszowy Konkurs Oratorski na najciekawsze przemówienie. I tym razem nasze zaproszenia przyjęli uczniowie i ich nauczyciele z sąsiednich szkół: z Ptaszkowa, Marciszowa, Miszkowic (niestety, nie dojechali) oraz Szkoły Podstawowej nr 2 z naszego miasta. Tematem tegorocznej edycji była…

... głowa współczesnego nastolatka, a właściwie, co w niej siedzi, jakie obawy, problemy, marzenia?

Przemówieniom przysłuchiwała się Pani Dyrektor Katarzyna Bielewicz-Czyczkan, nauczyciele oraz zaproszeni uczniowie naszej szkoły- klasy 6b.

Jury w składzie: Alicja Knapik- SP Ptaszków, Ewa Baumann- PSP Marciszów, Beata Mrozowska-Paździur - SP nr2 Kamienna Góra, Anna Szewczyk i Joanna Szuba SPnr1 Kamienna Góra z uwagą wysłuchało 31 oratorów, którzy znakomicie, z pasją przedstawiali swoje racje, wprowadzali w swój świat, świat nastolatka XXI wieku. Okazuje się, że jego głowa jest pełna marzeń, zwykłych, codziennych spraw, dylematów i rozterek i nie jest wcale …pusta, jak sądzą niektórzy dorośli.

Wszyscy przemawiający uczniowie wspaniale się zaprezentowali, a jury wyróżniło aż 10 spośród nich.

Oto ich nazwiska:

Marcel Breitenfellner SP Ptaszków

Jakub Buszkiewicz SP1

Olga Gniaździńska SP2

Jessica Izer SP2

Wiktoria Labiszak SP1

Oliwier Legutko SP2

Zofia Makaś SP1

Zofia Niemira SP1

Klaudia Sucheta SP1

Zuzanna Zdunek SP Marciszów

Oratorzy otrzymali dyplomy za udział w konkursie i drobne upominki, a laureaci, dzięki Pani Dyrektor, naszej Radzie Rodziców i nauczycielom-polonistom, pomoce naukowe w postaci książek i quizów oraz przesympatyczne maskotki.

„Ciekawe, w sprawie czego będziemy mogli zabrać głos w przyszłym roku?”-zapytacie. Czekam na Wasze propozycje tematów.

 

Autor: B. Nowak - Mierzwa

Galeria